MATÁV Compaq-Sopron - Nyírség-Spartacus FC 2 : 1 17:00

2017.11.06, 12:01
    A Nemzeti Sport és a nela Celeski öngóljának írja az utolsó gólt, az MTI és a futbalmanach Preisinger góljának.

2017.11.02, 12:46
    Sopron, 2000. augusztus 12. szombat (tud) - Labdarúgó NB I., alapszakasz, 4. forduló, A-csoport:

Matáv Compaq Sopron - Nyírség-Spartacus FC 2-1 (1-1)
    Sopron, 3000 néző, V: Ábrahám
    gólszerzők: Sira (34.), Preisinger (93.), illetve Szatke (20.)
    sárga lap: Vincze (62.), illetve Karkusz (34.)

Sopron:
    Borsi - Vincze, Szabados, Salagean - Perger, Lippai (Kovács I. 64.), Tóth, Somogyi, Kulcsár Á. (Takács 78.) - Sira, Preisinger

Nyírség:
    Celeszki - Ács, Szatke, Lilik - Turóczi, Kondora, Bessenyei (Gerliczki 61.), Dican (Károlyi 77.), Karkusz - Csernijenko (Fülöp 68.), Kulcsár S.

20. perc: Jobboldali szabadrúgásból Kondora ívelt középre, Csernijenko fejesével a jobb kapufát találta telibe, és a kipattanó labdát Szatke közelről a hálóba kotorta (0-1).
    28. perc: A kitámadó hazaiak mellett Kulcsár S. ugrott ki, pontos passzával Csernijenko került hatalmas gólhelyzetbe, de 11 m-ről, senkitől sem zavartatva a jobb kapufa mellé lőtt.
    34. perc: Ártatlan szituációban Karkusz kezezett a 16-oson belül. A jogos 11-est Kulcsár lőtte, de Celeszki a kapufa segítségével menteni tudott, sőt, Kulcsár ismétlését is bravúrral védte. A kipattanó labda azonban Sira elé került, és a soproni csatár 6 m-ről a hálóba lőtt (1-1).
    75. perc: Kulcsár szöglete után Sira fejesét Celeszki a kapufa segítségével védte. Az ismétlésből Preisinger a hálóba lőtt, de a bíró talpalás miatt nem adta meg a gólt.
    93. perc: Kovács Imre szögletét hatalmas kavarodás után Preisinger közelről préselte be a nyíregyháziak kapujába (2-1).

A látottak és a mezőnyfölény alapján megérdemelten szerezte meg a három pontot a Matáv, annak ellenére, hogy döntő gólját a hosszabbításban, rendkívül szerencsés körülmények között szerezte.