Kispest-Honvéd FC - Nyírség-Spartacus FC 2 : 0 17:00

2000. augusztus 5., szombat (MTI) - Labdarúgó NB I., alapszakasz, 3. forduló, A-csoport:

Kispest-Honvéd FC - Nyírség-Spartacus FC 2-0 (1-0)
    gólszerzők: Szekeres (27.), Torghelle (76.)

Kispest-Honvéd FC:
    Tóth J. - Lőrinc - Plókai, Szekeres - Dubecz, Pintér (Lipták, 82.), Szabó T., Téger, Buzás (Kovács B., 63.) - Horváth Gy., Faragó (Torghelle, 73.)

Nyírség-Spartacus FC:
    Celeszki - Szatke - Lilik, Ács - Turóczi, Kondora, Kulcsár, Nagy S. (Bessenyei, 67.), Karkusz - Fülöp (Lakatos, 78.), Károlyi R. (Csernyijenko, a szünetben)

27. perc: Buzás ívelt jobbról, szabadrúgásból a vendégek kapuja elé, a nyírségi védők egymásra vártak, Szekeres jó ütemben ugrott közéjük, s középről 2 m-ről a kapuba lőtt (1-0).
    76. perc: Szabó T. indította Horváth Gy.-t, aki jobbról a 16-os vonaláról balra fordított, és a kirobbanó Torghelle két lépés után éles szögből, 8 m-ről a hosszú, bal alsó sarokba gurított (2-0).

Jobb helyzetkihasználásának köszönhetően megérdemelten szerezte meg a győzelmet a hazai csapat a mezőnyben egyenrangú nyírségiekkel szemben.