2000. augusztus 5., szombat (tud) - Labdarúgó NB I., alapszakasz, 3. forduló, B-csoport:

sárga lap: Kerekes (41.), Turján (66.), Flick (89.), illetve Palaczki (22.)

Debrecen:
    Fekete - Bernáth, Alekszics, Turján, Szatmári - Flick, Vadicska, Sándor (Siklósi 80.), Böőr - Kerekes, Bajzát (Schmidt 69.)

Pécs:
    Matus - Varga S. (Osztermájer a szünetben), Földvári, Kutas, Szekeres - Gálffy, Palaczki (Gaál 87.), Varga J., Sz. Tóth, Király (Babó 89.) - Márton

14. perc: Kerekessel szemben szabálytalankodtak a pécsi 16-os bal oldalánál. A szabadrúgást Böőr ívelte át a hosszú oldalra, s Kerekes néhány lépésről bólintott a hálóba (1-0).
    45. Kerekes tört be a pécsi 16-os bal oldalán, Földvári buktatta, a játékvezető 11-est ítélt. A büntetőt a sértett higgadtan értékesítette (2-0).

A Debrecen az első félidőben nagy lendülettel játszott, s a félidő végéig megnyugtató előnyre tett szert - mint a második játékrészben kiderült: túlságosan is megnyugtatóra. Ekkor már a Pécs is többet birtokolta a labdát, ám igazán komoly gólhelyzetet nem tudott kialakítani.