Újpest FC - Pécsi MFC 1 : 2 17:00

2018.09.13, 16:06
    A futbalmanach Csillag helyett Szélesinek ad lapot. A Nemzeti Sport viszont Csillagnak írja.

2017.11.09, 13:10
    Budapest, 2000. május 17. szerda (MTI) - Labdarúgó PNB, 32. forduló:

Újpest FC-Pécsi MFC 1-2 (1-2)
    Szőnyi út, zárt kapuk, V: Sóthy
    gólszerzők: Jenei (40.), illetve Toldi (6.), Király (29.)
    kiállítva: Waltner (89.)
    sárga lap: Csillag (70.), Kozma (83.), illetve (Király, 68.), Németh (72.)

Újpest:
    Bíró - Kozma - Tamási, Szlezák - Jenei (Waltner, 67.), Kovács B. (Kovács P., 71.), Dvéri (Szélesi, a szünetben), Csillag, Lőw - Kopunovics, Kovács Z.

Pécs:
    Matus - Kutas - Dienes, Sipos - Gálffy, Toldi, Puskas, Lantos, Fónai (Németh, 62.) - Gera (Rusko, 81.), Király (Varga, 79.)

6. perc: Toldit nem támadták az újpesti védők, a középpályás 30 m-ről nagy gólt lőtt a bal felső sarokba (0-1).
    29. perc: Király kapott jó kiugratást a bal oldalon, rávezette a labdát Bíróra, majd 8 m-ről laposan a hálóba gurított (0-2).
    40. perc: Kovács Z. baloldali beadását Jenei lőtte 5 m-ről, középről a hálóba. Az Újpest 422 perc után szerzett újra gólt.
    87. perc: Tamási 2 m-es csúsztatott fejesét a gólvonalon mentették a pécsi védők.
    89. perc: Waltner könyökkel megütötte Kutast, a bíró a partjelző megkérdezése után kiállította az újpesti csatárt.

Az Újpest gyakorlatilag végigtámadta a mérkőzést, de a fegyelmezettebben és lelkesebben játszó Pécs rászolgált a győzelemre.