2017.03.14, 13:14 (szerk.: 2017.11.12, 15:36)

gólszerzők: Barva (54.), illetve Király (1.), Gálffy (59.)
    sárga lap: Szakos (83.), Hompoth (89.), illetve Gera (23.), Németh (49.), Toldi (79.)

Diósgyőr:
    Nagy Z. - Herczku, Harnócz, Hompoth - Szakos, Filipovics (Varga Z. 85.), Lippai, Lipták, Kákóczki (Cupik 36.) - Konyha, Raican (Barva 53.)

Pécs:
    Matus - Sipos, Földvári, Dienes - Németh, Toldi, Puskas, Lantos L., Gálffy (Berdó 62.) - Gera, Király (Ruskó 78.)

1. perc: Herczku késlekedett a közbeavatkozással, a labda a 16-os baloldali sarkánál Király elé került, aki a kapunak háttal állva félfordulattal emelt a kapujából kint álló Nagy Z. fölött a bal sarokba (0-1).
    8. perc: Németh kapott jó labdát középen, de önzetlenül a jobb helyzetben lévő Gálffy elé tolta, aki 6 m-ről az oldalhálóba lőtt.
    22. perc: Kákóczki jobbról lőtt szabadrúgást a pécsi kapu elé, Harnócz négy lépésről a jobboldali kapufát találta telibe.
    40. perc: Cupik beadása tiszta helyzetben találta Lippait, ám a középpályás a kaputól 6 m-re úgy kezelte le a labdát, hogy az méterekre pattant tőle...
    54. perc: Lipták tört be a 16-oson belülre, hosszan szöktette magát, de az érkező Barva 8 m-ről, jobb lábbal a kapu közepébe emelt (1-1).
    58. perc: Konyha gurított jobbról középre, Filipovics 3 m-ről a kapust találta telibe.
    59. perc: Király a középen kiugró Gálffy elé játszott, aki 13 m-ről jobbal laposan a kapu közepébe lőtt (1-2).
    65. perc: Lippai beadását Konyha az ötösről a jobb sarok mellé lőtte.
    70. perc: Berdó ugrott ki a balösszekötő helyén, de nagy helyzetből a kivetődő Nagyot találta el.
    72. perc: Filipovics húzott el a bal oldalon, beadását Lippai kapásból ballal 12 m-ről a kapu fölé lőtte.

A diósgyőrieket sokkolta az első percben kapott gól, és rengeteg hibával, pontatlanul futballoztak. A második félidőben jobban játszottak, de csak az egyenlítésre futotta erejükből, legjobb helyzeteiket is kihasználatlanul hagyták, így a pécsiek sikere egyáltalán nem meglepő.