Nyírség-Spartacus FC - Nagykanizsa-LinAir FC 2 : 0 15:00

2018.04.28, 10:27
    A futbalmanach Azoitei - Svélecz cserét is ír a szünetre. (nela, Nemzeti Sport, MTI viszont nem)

2018.04.28, 10:24
    Nyíregyháza, 2000. március 18., szombat (tud.) - Labdarúgó PNB, 22. forduló:

Nyírség-Spartacus - Nagykanizsa-Linair FC 2-0 (0-0)
    Nagykanizsa, 2500 néző, V: Puhl
    gólszerzők: Szatke (53.), Csernijenko (84.)
    kiállítva: Kónya (75.)

Nyírség:
    Celeszki - Ács, Szatke, Nagy - Turóczi (Baranyi, 86.), Kondora, Dican, Karkusz - Csernijenko, Novák (Besenyei, 78.), Domokos (Kocsis, a szünetben)

Nagykanizsa:
    Gelencsér - Pálfi, Szalai, Kónya - Balogh (Kovács 68.), Popovics, Agic, Gordian, Mikler (Pulai, 62.) - Szabó, Azoitei

2. perc: Domokos emelt Csernijenko elé, aki fejjel továbbcsúsztatott az üresen álló Turóczihoz, ő 12 m-ről hatalmas helyzetben fölé lőtt.
    53. perc: Novák szöglete Csernijenko testéről pattant a kapu felé, Gelencsér még hárítani tudott, ám Szatke két lépésről nem hibázott (1-0).
    75. perc: A kanizsai térfélen az oldalvonalnál Kónya csúszott be és szabálytalanul szerelte Novákot, Puhl játékvezető konzultált asszisztensével, majd piros lapot mutatott fel a kanizsai játékosnak.
    84. perc: Besenyei remek labdáját Kocsis 12 m-ről kapura lőtte, a kanizsai kapus lábáról Csernijenko elé pattant a labda, aki 10 m-ről lőtt a kapuba (2-0).

Az unalmas első félidő után javult a játék, a hazaiak, ha nehezen is, de megérdemelten szerezték meg a három pontot.