Dunaferr SE - MTK Hungária 1 : 1 13:00

1. avatar: Longinus
    2018.09.02, 15:07
    képLengyel (a labdával) a DUNAFERR gólszerzője helyzetben.Kép forrása: Dunaújvárosi Hírlap archívuma

2018.07.15, 10:46
    Dunaújváros, 1999., november 20., szombat (tud) - A labdarúgó PNB 14. fordulójában:

Dunaferr SE-MTK Hungária FC 1-1 (1-0)
    Dunaújváros, 4000 néző, V: Juhos
    gólszerzők: Lengyel (27.), illetve Egressy (77.)
    sárga lap: Orosz (40.), illetve Halmai (39.), Erős (41.)

Dunaferr:
    Rabóczki - Molnár Z., Salamon, Éger, Kiss Gy. - Zavadszky, Ja:kl, Lengyel (Komódi 74.), Nagy T. (Nicsenko a szünetben) - Orosz (Kóczián 86.), Tököli

MTK:
    Babos - Fehér, Komlósi, Kuttor, Kovács H. (Elek a szünetben) - Erős, Halmai, Illés - Madar, Kenesei, Vörös (Egressy a szünetben)

20. perc: Lengyel ívelt a jobb oldalról középre, Zavadszky Tököli elé gurított, a csatár 14 m-ről a léc fölé bombázott.
    27. perc: Nagy T. jobboldali szögletét Illés nem tudta kifejelni, Babos röviden kiütött labdáját Lengyel másodszorra ballal a léc alá vágta (1-0).
    38. perc: Zavadszky indította a 16-osnál Oroszt, a dunaújvárosi játékos átemelt Babos felett, a labda azonban elkerülte a kaput.
    55. perc: Halmai 20 m-ről lőtt kapura, Rabóczki a felső lécre tolta a labdát.
    77. perc: Kenesei 12 m-es lövése felpattant a kivetődő Rabóczkin, és a gólvonal közvetlen közelében lesen álló Egressy 1 m-ről a hálóba továbbított (1-1).
    84. perc: Szabadrúgás után Kuttor csúsztatott a dunaújvárosi kapuba, ám les miatt a játékvezető érvénytelenítette a gólt.
    90. perc: Komódi 18 m-ről ballal nagy lövést küldött kapura, Babos bravúrral ütötte ki a labdát.

A forduló rangadóján a hazai együttes az első félidőben egyértelmű fölényben játszott, akár többgólos vezetést is szerezhetett volna, ám a kettős csere után az MTK előtt is adódtak gólhelyzetek. A Dunaferr hazai győzelmi sorozata a gyenge helyzetkihasználás miatt szakadt meg.