Debreceni VSC - Lombard FC Tatabánya 1 : 3 16:00

Debrecen, 1999. szeptember 19., vasárnap (tud.) - A labdarúgó PNB 6. fordulójában:

Debreceni VSC-Lombard FC Tatabánya 1-3 (0-3)
    gólszerzők: Ulveczki (69.), illetve Kiss B. (6., 10.), Nagy S. (14.)
    sárga lap: Szatmári (24.), Bagoly (26.), Pető (37.), Böőr (43.), illetve Virág (47.), Süveges (56.), Hornyák (87.)

Debrecen:
    Fekete - Bodnár (Siklósi, 78.), Goian, Sándor (Bernáth, 23.), Pető - Vadicska, Bagoly, Böőr, Szatmári - Ulveczki, Sabo (Bajzát, 46.)

Tatabánya:
    Gelei - Szabó, Mészöly, Hornyák, Virág - Süveges (Szoboszlai, 78.), Kovács A., Kiprich (Letenyei, 76.), Kozma - Kiss B., Nagy S.

6. perc: A debreceni 16-oson belül Kiss B. elé pattant a labda, lövése a felső lécről vágódott a hálóba (0-1).
    10. perc: Kiprich remekül ugratta ki a jobb szélen felfutó Kisst, aki 14 m-ről nagy erővel lőtt a bal felső sarokba (0-2).
    14. perc: Kiss B. megint a jobb oldalról lőhetett, a labda Fekete kapusról Nagy S. elé pattant, ő pedig közelről a hálóba pofozta a labdát (0-3).
    25. perc: Kiprich 17 m-es szabadrúgását a hazai kapus bravúrral védte.
    36. perc: Kiprich ívelt be jobbról, Mészöly 8 m-ről fejelt, labdája a felső lécről vágódott le, majd a védők felszabadítottak.
    41. perc: Nagy S. közeli lövését Fekete bravúrral tolta fölé.
    42. perc: A hazaiak legjobbja, Fekete ezúttal Kovács közeli lövését hárította.
    50. perc: Bagoly húzta vissza az előretörő Kiprichet, Bede sárga lapot adott neki, és mivel a debreceni középpályásnak ez már a második figyelmeztetése volt, a játékvezető kiállította.
    69. perc: Bernáth jobboldali beadását a hosszú oldalon érkező Ulveczki közelről fejelte a jobb sarokba (1-3).
    80. perc: Kiss B. ment el a jobboldalon, a kifutó Fekete mellett is elhúzta a labdát, majd Nagy S. lövése a védőkről vágódott le.

A tompán kezdő Debrecen ellen az agresszíven, keményen futballozó Tatabánya negyedóra alatt eldöntötte a mérkőzést. Hiába birtokolta a második félidőben többet a labdát a hazai csapat, emberhátránya megakadályozta abban, hogy szorosabbá tegye a találkozó végeredményét.