Debreceni VSC-Epona - Balaton TV-Siófok 1 : 0 17:00

2018.06.17, 15:04
    Debrecen, 1999. június 16., szerda (tud.) - A labdarúgó Professzionális Nemzeti Bajnokság (PNB) 34. fordulójában:

DVSC-Epona - Balaton TV-Siófok 1-0 (1-0)
    Debrecen, 4500 néző, V: Kiss B.
    gólszerző: Ilea (18. -11-esből)
    sárga lap: Gojan (34.), Bagoly (46.), illetve Bimbó (18.), Kovács (69.)
    csere: Bodnár helyett Bernáth (67.), Szatmári helyett Siklósi (62.), Szabó helyett Csehi (84.), illetve Lukács helyett Szabó (52.), Soós helyett Csoknay (64.), Ördög helyet Kun (77.)

Debrecen:
    Téglási - Gojan - Bodnár, Sándor, Pető - Dombi, Bagoly, Böőr, Szatmári - Ilea, Sabo

Siófok:
    Posza - Bimbó - László, Szabadi - Soós, Kovács, Pest, Sallai, Perger - Ördög, Lukács

6. perc: Ördög ment el a bal oldalon, beadása megpattant egy védőn, ez becsapta Téglásit, de aztán Pető tisztázott.
    18. perc: Böőr indította a jobb szélen futó Dombit, akinek beadásába Bimbó a 16-oson belül kézzel ért bele. A játékvezető partjelzője intésére 11-est ítélt. A büntetőt Ilea rúgta a kapu bal oldalába, Posza csak beleérni tudott (1-0).
    32. perc: Dombi futott végig a pályán, majd a mellett robogó Böőrhöz passzolt, aki 11 m-ről mellé lőtt.
    34. perc: Bodnár jobboldali beadását Ilea fejelte 8 m-ről centikkel a bal kapufa mellé.
    38. perc: Sallai ívelte be a labdát a kapu előterébe, senki nem ért hozzá, Téglási viszont csak az utolsó pillanatban vette észre, s bravúrral szögletre mentett a bal sarokból.
    48. perc: Ilea a 16-oson belülre érve két védő között lőtt, Posza hárította az erőtlen kísérletet.
    51. perc: A felfutó Bodnár lőtt a kapura 22 m-ről, labdája félméterrel ment mellé.
    72. perc: Jobboldali siófoki szöglet után Szabadi elől mentettek a hazai védők.
    75. perc: Csoknay ment el a bal oldalon, majd középre lőtte a labdát, amelyet a jól helyezkedő Gojan fejelt szögletre.
    78. perc: Ilea a 16-os jobb sarkáról lőtt, Posza bravúrral ütötte ki a labdát a bal felső sarokból.
    83. perc: Dombi beívelését Ilea fejelte középre, a labdát Siklósi csúsztatta a felső lécre.
    88. perc: Egy szöglet után kipattanó labdát Böőr lőtt kapura, a védők is beleértek, de Poszának nem okozott problémát, hogy hárítson.

A Debrecen csak arra vigyázott, hogy hazai pályán győzelemmel búcsúzzon, a Siófok pedig arra, hogy a lehető legminimálisabb különbségű vereséget szenvedje el.