Ferencvárosi TC - Zalahús-Zalaegerszegi TE FC 4 : 0 16:35

2018.12.30, 14:51
    Budapest, 1999. május 1., szombat (MTI) - A labdarúgó Professzionális Nemzeti Bajnokság 27. fordulójában:

Ferencvárosi TC - Zalahús ZTE FC 4-0 (1-0)

Üllői út, 7000 néző, V: Juhos

gólszerzők: Mátyus (43.), Bükszegi (65.), Vincze O. (81.), Kulcsár (85.)
    kiállítva: Szőke (ZTE) (80.)
    sárga lap: Lendvai (37.), illetve Molnár B. (63.)

Ferencváros:
    Vámos - Lilik, Telek, Mátyus - Nyilas (Eszenyi, 71.), Szűcs, Kovács P. (Vincze O., 59.) , Lendvai (Jagodics, 67.), Füzi - Kulcsár, Bükszegi

Zalahús ZTE:
    Vlaszák - Kocsárdi, Szabó I., Filó - Babati (Strasser, 86.), Molnár B., Szabó II., Csóka (Kámán, 57.) - Sebők, Ferenczi, Casoltan (Szőke, a szünetben)

A mérkőzés előtt a hétfőn 100. születésnapját ünneplő Ferencváros vezetői és szurkolóinak képviselői megkoszorúzták az egykori legendás, alapító elnök, Springer Ferenc szobrát az Üllői úti klubház előtt.

16. perc: Nyilas beadását Lilik fejelte kapura hét méterről, Vlaszák kiöklözte a labdát. Ugyanebben percben Mátyus bal oldali beívelését Bükszegi lőtte fölé 6 méterről.
    37. perc: Füzi bal oldali szabadrúgását Mátyus fejelte középre, de a vendégvédők az utolsó pillanatban felszabadítottak. 42. perc: Kulcsár passzolt Kovácshoz, aki 15 méterről, kapásból a hosszú sarokra lőtt, Vlaszák bravúrral szögletre tornázta a labdát.
    43. perc: Kapu előtti kavarodás után Mátyushoz került a labda, aki 16 méterről, ballal laposan a kapu bal sarkába lőtt (1-0).
    65. perc: Nyilas jobb oldali beadását Bükszegi öt méterről fejelte a kapu jobb oldalába (2-0).
    81. perc: A Szőke kiállítását követő szabadrúgásból Vincze Ottó 25 méterről, laposan a kapu bal oldalába csavart (3-0).
    84. perc: Ferenczi lőtt 7 méterről, éles szögből kapura, Vámos kiütötte a labdát.
    85. perc: Eszenyi bal oldali beadását Kulcsár passzolta a kapuba (4-0).

A második félidőben ritmust váltó és helyzeteit remekül értékesítő hazai együttes rászolgált a négygólos győzelemre.