Debreceni VSC-Epona - Zalahús-Zalaegerszegi TE FC 2 : 0 16:30

2018.06.10, 13:41
    Debrecen, 1999. április 3., szombat (tud.) - A labdarúgó Professzionális Nemzeti Bajnokság 22. fordulójában:

DVSC-Epona - Zalahús ZTE FC 2-0 (2-0)
    Debrecen, 5000 néző, V: Hajdó
    gólszerzők: Sándor (17.), Ilea (40.)
    sárga lap: Ilea (27.) Gojan (47.), Corneliu (60.), illetve Sebők (15.), Csóka (91.)

DVSC:
    Téglási - Gojan - Corneliu, Sándor, Bodnár (Siklósi, 64.) - Dombi, Böőr, Kovács, Szatmári - Sabo (Madar, 89.), Ilea (Bagoly, 87.)

ZTE:
    Vlaszák - Strasser - Kocsárdi, Molnár, Csóka - Babati (Szabó I., 73.), Szabó II., Arany (Casoltan, 46.), Németh - Ferenczi (Kámán, 73.), Sebők

17. perc: Sándor indította a jobb oldalon a védők közül kilépő Sabót, aki kicselezte a kapujából messze kifutó Vlaszákot, majd az alapvonal közeléből középre ívelt, Sándor pedig közelről a hálóba csúsztatott (1-0).
    40. perc: Szatmári ívelt be a bal oldalról, a labda az egyik védőn felpattant, Vlaszák rosszul számította ki az ívét, Ilea átemelt a kapuson, majd közvetlen közelről a hálóba pöckölt (2-0).
    49. perc: Kocsárdi adott be a jobb oldalról, Kovács röviden fejelte ki a labdát, Casoltan 16 m-ről a bal sarok mellé lőtt.
    52. perc: Szép vendégtámadás végén Sebők lőtt a 16-os bal oldaláról, Téglási védett. A következő támadás végén Szabó II. lőtt 16 m-ről, Téglási ismét hárított.
    54. perc: Babati lőtt 12 m-ről, Téglási a léc alól kiütötte a labdát, a szögletet követően Strasser közelről, tiszta helyzetből a kapu mellé fejelt.
    58. perc: Sabo egy egyéni akció végén már csak Vlaszákkal állt szemben, de közelről fölé lőtt.
    64. perc: Baloldali beívelést követően Ilea 1 m-ről fejelhetett, Vlaszák bravúrral védett. A következő támadás végén Dombi lőtt, Vlaszák a kapufa segítségével hárított szögletre.
    79. perc: Dombi elindult saját térfeléről, társai elvitték előle a védőket, a támadást azonban egy kapufa zárta.

A második félidő elejét leszámítva a Debrecen akarata érvényesült. A Zalaegerszeg, meglehetősen tompán futballozva, csak helyzetekig jutott el.