Újpest FC - Haladás-Milos 2 : 0 18:15

1. avatar: fgymat
    2019.02.15, 12:42
    SÁRGA LAP: Zugor (hátulról megrúgta Herczeget) a 34., Nagy Cs. (buktatta Tóth Norbertét) a 35., Fehér (műesésért) a 48., Koller (Jenéi buktatásáért) az 51., Szlezák (Nagy Csabát lökte fel) a 65., Kopunovics (nem engedte elvégezni a szabadrúgást) a 92. percben

Nemzeti Sport
    1998.11.07

2019.01.29, 15:36
    Az MTI nem jelzi Nagy lapját.

3. avatar: magyarfutball.hu
    Budapest, 1998. november 6., péntek (MTI) - A labdarúgó Raab Karcher Professzionális Nemzeti Bajnokság (PNB) 14. fordulójában:

Újpest FC - Haladás-Milos 2-0 (1-0)
    Megyeri út, 2000 néző, V: Cserna

gólszerzők: Sebők (38. - 11-esből), Kvasz (90.+)
    sárga lap: Fehér (48.), Szlezák (66.), Kopunovics (90.), illetve Zugor (34.), Koller (51.)
    piros lap: Korsós (69.), Fehér (76.), illetve Tóth M. (35.)
    csere: Tóth N. helyett Bérczy (80.), Kovács Z. helyett Kopunovics (81.), Herczeg helyett Kvasz (90.), illetve Bodor helyett Tóth P. (45.), Horváth A. helyett Plókai (74.), Nagy Cs. helyett Strapak (85.)
    jók: Sebők, Pető, illetve Horváth A.

Újpest:
    Bíró - Sebők - Kiskapusi, Szlezák - Jenei, Pető, Fehér, Tóth N. - Herczeg, Kovács Z., Korsós

Haladás:
    Németh - Koller, Tóth M., Horváth A., Zugor - Bonchis, Kovács S., Vidóczi, Balog - Nagy Cs., Bodor

Az első lövés Nagy Cs. nevéhez fűződik, a Haladás csatára a 20. percben 22 méterről kísérelte meg bevenni az újpesti kaput, de Bírónak nem okozott gondot a veszélytelen próbálkozás. A hazaiak ekkor még nem igazán tudtak ellenfelük fölé kerekedni, leginkább a középpályán folyt a küzdelem. Később az Újpest enyhe mezőnyfölényt harcolt ki, és a 38. percben megszerezte a vezetést: Tóth N. elesett a 16-oson belül, Cserna játékvezető 11-est ítélt, majd kiállította a reklamáló Tóth Miklóst. A büntetőből Sebők a jobb alsó sarokba lőtt (1-0).

A 49. percben Kovács Z. került gólhelyzetbe, de lövését Németh hárította. Az Újpest nem sok gólhelyzetet tudott kidolgozni, annak ellenére, hogy emberelőnyben játszott. A 69. percben a hazai csapat is tíz főre fogyatkozott, ugyanis Korsós piros lapot kapott. Hét perccel később Fehér személyében újabb újpesti játékost állított ki Cserna játékvezető.

A 78. percben Horváth A. lőtt jóval mellé. A Haladás továbbra sem alakított ki gólhelyzeteket, sőt az Újpest növelte előnyét: a 94. percben Jenei indítása után Kvasz 13 méterről emelt a szombathelyi kapuba (2-0).

Az alacsony színvonalú mérkőzésen az Újpest megérdemelt győzelmet aratott, mivel a Haladás szinte egyáltalán nem veszélyeztette ellenfele kapuját.