Diósgyőri FC - Haladás-Milos 5 : 1 16:30

1. avatar: fgymat
    2019.02.16, 06:51
    SÁRGA LAP: Horváth A. (felvágta Kísert) a 16., Kuttor (lerántásért) a 43., Kulcsár (felvágta Kovács Sándort) a 45., Szmiljanics (fellökte Fehért) az 50. percben

Nemzeti Sport
    1998.09.13.

2019.02.14, 10:35
    Az MTI szerint Sztrapák is kapott lapot.

3. avatar: magyarfutball.hu
    Diósgyőr, 1998. szeptember 12., szombat (tud.) - A labdarúgó Raab Karcher Professzionális Nemzeti Bajnokság (PNB) 7. fordulójában:

Diósgyőri FC - Haladás-Milos 5-1 (1-1)
    Diósgyőr, 10 000 néző, V: Vágner

gólszerzők: Szmiljanics (37.), Szabó T. (49.), Kuttor (66.), Szabados (87.), Egressy (89.), illetve Vidóczi (39.)
    sárga lap: Kuttor (43.), Kulcsár (45.), Szmiljanics (50.), illetve Horváth A. (16.), Sztrapák (48.)
    csere: Turóczi helyett Szabó T. (46.), Buzás helyett Varga E. (83.), Téger helyett Szabados (84.), illetve Sztrapák helyett Plókai M. (58.), Bonchis helyett Sylla (68.), Kovács S. helyett Balassa (80.)
    jók: Szmiljanics, Kuttor, Egressy, Szabó T., illetve Vidóczi

Diósgyőr:
    Nota - Földvári, Szmiljanics, Kuttor, Kovács T. - Turóczi, Kiser, Téger, Buzás - Kulcsár, Egressy

Haladás:
    Németh - Bonchis, Varga, Koller, Zugor - Fehér, Vidóczi, Horváth A., Balogh - Sztrapák, Kovács S.

A diósgyőriek támadó szellemben kezdtek. A második percben Kulcsár öt méteres fejese után a jobb felső sarok mellett hagyta el a pályát a labda. Az első negyedóra végén Tégert hagyták szabadon a vendégvédők, ám a középpályás 12 méterről a jobb sarok mellé fejelt. A hazai támadások a 37. percben góllá értek. Buzás a jobb oldalról végzett el szabadrúgást, labdájára Szmiljanics érkezett és a védő 12 méterről, fejjel a kapu jobb oldalába csúsztatott (1-0).

Egy perccel később egyenlítettek a szombathelyiek: Kovács Sándor indította a bal oldalon Vidóczit, aki egy csellel tisztára játszotta magát, majd a 16-os bal oldali sarkáról a kint álló Nota fölött a bal felső sarokba ívelt (1-1).

A 48. percben másodszor is vezetést szerzett a Diósgyőr. Szabó T. 19 méterről végzett el szabadrúgást és a bal felső sarokba csavart (2-1).

A vendégek megpróbáltak támadni, de ez önveszélyesnek bizonyult. A 66. percben ismét Szabó T. végzett el szabadrúgást. A jobb oldalról emelt középre, labdájára Kuttor érkezett, aki 6 méterről a kapu bal oldalába fejelt (3-1).

A folytatásban nagy fölénybe került a DFC és a hajrában újabb gólokat ért el. A 87. percben Szabó T. jobb oldali szabadrúgását Németh alaposan elnézte, a labda Szabados lábáról a gólvonal mögé került (4-1).

A 89. percben Egressy hagyta faképnél a szombathelyi védelmet, majd 17 méterről a kifutó Németh fölött az üres kapuba fejelt (5-1).

Az első félidő nem nyügőzte le a szurkolókat, ám a második játékrészben a diósgyőriek felpörgették a ritmust és felőrölték ellenfelüket. A piros-fehérek megérdemelt győzelmet arattak.