Zalahús-Zalaegerszegi TE FC - Siófok FC 2 : 2 19:00

1. avatar: fgymat
    2019.02.20, 10:31
    GÓLSZERZŐ: Csóka a 14., Szabó Z. 45., Pest R. az 53., Kámán a 81. percben.

45. perc: László bal oldalról adott középre, és Szabó 10 méterről ügyesen a bal felső sarokba perdített.
    1-1

Nemzeti Sport
    1998.08.09

2019.02.19, 12:59
    Az MTI Filó öngólját Szabónak adja.

3. avatar: magyarfutball.hu
    Zalaegerszeg, 1998. augusztus 8., szombat (tud) - A labdarúgó Raab Karcher Professzionális Nemzeti Bajnokság (PNB) 3. fordulójában:

Zalahús Zalaegerszegi TE FC - Siófok FC 2-2 (1-1)
    Zalaegerszeg, 8000 néző, V: Bede

gólszerzők: Csóka (15.), Kámán (80.), illetve Szabó Z. (44.), Pest R. (55.)
    sárga lap: Molnár B. (51.), Filó (70.), Csóka (72.), Németh (90.), illetve Pest R. (38., 90.), Bimbó (41.), László (65.)
    piros lap: Perger (85.), illetve Pest R. (90.)
    csere: Somfalvi helyett Arany (46.), Babati helyett Szabó II. (46.), Casoltan helyett Kámán (62.), illetve Sallai helyett Szabadi (68.), Szabó Z. helyett Soós (83.)
    jók: Vlaszák, Csóka, illetve Bimbó, Posza

ZTE:
    Vlaszák - Csóka, Strasser, Filó - Szőke, Somfalvi, Molnár B., Németh - Babati, Sebők, Casoltan

Siófok:
    Posza - Juhász, Bimbó, László - Kovács B., Ördög, Győri, Sallai, Perger - Pest R., Szabó Z.

Az ismerkedés jegyében teltek az első percek, mindkét oldalon jól zártak a védelmek, az iram és a színvonal azonban a közepest sem érte el. A 10. percben Sebők futott el a jobb oldalon, beadását Somfalvi alig emelte a jobb felső sarok mellé. Nem sokkal később Sebők 10 méterről alig lőtt a kapu mellé. Enyhe fölénybe került a ZTE, melynek meg is lett az eredménye: a 15. percben Sebők ívelt be egy szögletet, és Csóka 11 méterről fejelt a bal felső sarokba (1-0).

A 17. percben Pest R. lépett ki a bizonytalan Strasser mellett, de nagy helyzetben a kifutó Vlaszákba lőtt. A hazai vezető gólt követően kitámadott a Siófok, adódtak lehetőségek a ZTE előtt is, de ezeket elhibázták a Balaton-partiak. A 29. percben Szőke 28 méteres szabadrúgása szállt el a bal felső sarok mellett. Nem sokkal később Casoltan 17 méterről alig lőtt a jobb sarok mellé. A 37. percben Ördög beadását László 5 méterről fejelte Vlaszák ölébe. A 43. percben Sebők lépett ki egyedül, már csak Poszával állt szembe, de 10 méterről a kifutó kapusba lőtt. A 44. percben László futott el a bal oldalon, beadását Szabó Z. 5 méterről pörgette a bal felső sarokba (1-1).

Fordulás után nagy lendülettel kezdett a ZTE, a 47. percben Szőke beadását Arany százszázalékos helyzetben mellé lőtte. Nem sokkal később Németh bal oldali beadását Sebők 8 méterrel fejelte a léc fölé. Az 53. percben Juhász ívelt előre egy labdát, s a ZTE védői csak nézték, amint Pest R. 7 méterről a kapuba gurít (1-2).

A siófoki vezetést követően a hazai közönség tüntetni kezdett csapata ellen, mert a zalaiak nagyon gyengén játszottak. A 60. percben Sebők 12 méteres lövését ütötte ki Posza, a másik kapunál pedig Ördög 13 méteres bombáját védte bravúrral Vlaszák. Szorongatott a ZTE, s egy szögletet követően Csóka fejelt Kámán elé, aki 7 méterről alig lőtt mellé. A másik kapunál Szabó Z. 7 méteres fejesét fogta Vlaszák, majd a kipattanó labdát ismételten védte.

A 80. percben Sebők beadását Kámán 8 méterről lőtte Posza kapujába (2-2). A 82. percben Sebők szögletét Strasser 4 méterről fejelte a kapufára. A hajrában elszabadultak az indulatok, előbb Pergert, majd Pest Rolandot állította ki Bede játékvezető.

Mindkét félidőben inkább a küzdelem dominált, a nézők közepes színvonalú és iramú mérkőzést láthattak. A kapuk ritkán kerültek veszélybe. A látottak alapján a döntetlen igazságosnak mondható.