Kispest-Honvéd FC - Nyírség-Spartacus FC 4 : 3 19:00

1. avatar: fgymat
    2019.02.16, 07:08
    SÁRGA LAP: Borgulya (Sirába rúgott bele) a 33., Balázsy (Dubecz lábát húzta el) az 51., Gabala (Baranyi buktatásáért) a 67., Farkas (Kirchmayer buktatásáért) a 74., Baranyi (Pintért buktatta) a 86. percben

Nemzeti Sport
    1998.08.01.

2019.02.12, 12:05
    Az MTI Barna helyett Balázsynak ad lapot.

3. avatar: magyarfutball.hu
    Budapest, 1998. július 31., péntek (MTI) - A labdarúgó Raab Karcher Professzionális Nemzeti Bajnokság (PNB) 2. fordulójában:

Kispest HFC - Nyírség-Spartacus FC 4-3 (2-1)
    Bozsik-stadion, 4000 néző, V: Puhl

gólszerzők: Borgulya (11., 51. - 11-esből), Gabala (43.), Cseke (80.), illetve Szabó A. (22.), Kirchmayer (67. - 11-esből), Baranyi (87.)
    sárga lap: Borgulya (32.), Gabala (67.), Farkas (74.), illetve Balázsy (51.), Baranyi (85.)
    csere: Bánföldi helyett Farkas (73.), Csertői helyett Cseke (79.), Szántó helyett Kabát (92.), illetve Szatke helyett Barna (16.), Novák helyett Kirchmayer (a szünetben), Szabó A. helyett Janic (71.)
    jók: Borgulya, Gabala, Dubecz, illetve Ács, Szabó A., Baranyi

Kispest HFC:
    Vezér - Hungler - Plókai, Tarlue - Pintér, Bánföldi, Dubecz, Gabala, Szántó - Borgulya, Csertői

Nyírség-Spartacus FC:
    Balázsy - Szatke - Ács, Kiss Gy. - Sira, Kondora, Szabó A., Gradinariu, Göncz - Baranyi, Novák

Kispesti fölénnyel telt el a mérkőzés első negyedórája, és a 11. percben meg is szerezte a vezetést a hazai együttes. Pintér indította a jobb oldalon Borgulyát, aki bevezette a labdát a nyíregyházi 16-osra, majd a rosszul kimozduló kapus mellett éles szögből lőtt a hálóba (1-0).

A gól valamelyest felébresztette a vendégeket, akik a 22. percben egyenlítettek. Egy gyors támadás végén Szabó A. kényszerítőzött Baranyival, ezt követően tiszta helyzetből 15 m-ről kilőtte Vezér kapujának bal alsó sarkát (1-1).

A gól után mezőnyfölénybe került a vendégcsapat, de nem sikerült kihasználnia a megzavarodott hazai védelem hibáit. A 43. percben pedig, némileg váratlanul, újra vezetést szerzett a Kispest. Egy szögletrúgást követően Balázsy rosszul mozdult ki kapujából, átszállt fölötte a labda, és Gabala senkitől sem zavartatva kapura fejelte a játékszert, amely egy védőt érintve a jobb felső sarokba hullott (2-1).

Csertői helyzetével kezdődött a második félidő. A kispesti csatár a 48. percben jobbról 15 m-ről lőtt kapura, de a labda elkerülte a bal felső sarkot.

Az ellentámadást követően szabadrúgáshoz jutott a Nyíregyháza. A szünetben csereként beállt Kirchmayer 17 m-es lövését Vezér csak kiütni tudta, de Szabó A. egy méterről az üres kapu fölé emelt. Az 51. percben 11-eshez jutott Kispest. A büntetőt Borgulya a jobbra vetődő Balázsy mellett a kapu bal oldalába lőtte (3-1). A 67. percben Gabala ellökte Baranyit a hazai 16-oson belül, Puhl 11-est ítélt, amelyet Kirchmayer a bal alsó sarokba lőtt (3-2). A 80. percben újra két góllal vezetett a Kispest. Borgulya baloldali beadását Balázsy elvétette, és az egy perce pályára lépett Cseke a léc alá fejelte a labdát (4-2). A 87. percben még szépíteni tudott a Nyíregyháza. Egy kapu előtti kavarodást követően a labda felpattant a kapunak háttal álló Baranyi előtt, aki hátravetődve ollózott Vezér hálójába (4-3).

A gólokban gazdag mérkőzésen az ellenfél hibáit jobban kihasználó Kispest megérdemelten tartotta otthon a három bajnoki pontot.