Debreceni VSC-Epona - Tiszakécske FC 2 : 0 17:00

DVSC-Epona - Tiszakécskei FC 2-0 (1-0)

Debrecen, 5000 néző, V: Kurmai
    gólszerző: Vadicska (44.), Ilea (54.)
    sárga lap: Böőr (36.), Dombi (45.), illetve Nagy (47.)
    cserék: Pető helyett Ulveczki (30.), Harangi helyett Sárkány (46.), Ulveczki helyett helyett Stupar (91.), illetve Maczkó helyett Török (55.), Bánföldi helyett Szántó (63.), Holló helyett Major (67.)
    jók: Gojan, Vadicska, Sándor, Böőr, Szabó T., illetve Izsák, Molnár, Barna, Besserman

Debrecen:

Tiszakécske:

A 23. percben Ilea felé íveltek előre egy labdát, a román légiós mellel levette, majd 25 m-ről megcélozta Tóth kapuját. A labda centiméterekkel ment el a bal kapufa mellett. A 44. percben egy baloldali debreceni akció végén Vadicskához került a labda, aki 15 m-ről fordulásból, laposan lőtt a jobb sarokba (1-0).

Az 53. percben Szabó 25 m-ről végezhetett el szabadrúgást, a sorfal fölött elcsavarta a labdát, Tóth ujjheggyel mentett. Egy perccel később Ulveczki végzett el szögletet a bal oldalról, a hosszú oldalra átszálló labdát Gojan fejelte középre, Ilea pedig az ötösről bólintott a kapu bal oldalába (2-0).

Az 56. percben Molnár végzett el szabadrúgást a debreceni térfél közepén, Török a beívelt labdát alig valamivel csúsztatta a kapu mellé. Bő tíz perccel később Szabó lódult meg a kécskei térfélen, majd Ileához passzolt, aki 18 m-ről lőtt a bal sarok mellé. A 76. percben Szabó ívelt be az ellenkező oldalról, Gojan előrevetődve bólintott, Izsák lábbal hárított a gólvonalon.

A Debrecen az első perctől az utolsóig nagy mezőnyfölényben játszott, a vendégek még a felezővonalat is csak elvétve lépték át. A hazaiak támadójátékába azonban elég sok hiba csúszott.

2. avatar: lattila2
    2017.10.05, 23:24 (szerk.: 2017.10.06, 09:30)
    DVSC-Epona- Tiszakécskei FC 2-0 (1-0)
    Debrecen, 5000 n. V.: Kurmai.
    Debrecen: Nagy Z. - Gojan - Vadicska, Sándor, Pető - Dombi, Böőr, Szabó T., Szatmári - Harangi, Ilea. Edző: Herczegh András.
    Tiszakécske: Tóth J. - Balla L., Izsák, Nagy L., Bujáki - Maczkó, Molnár, Bánföldi, Barna - Holló, Besserman. Edző: Gálhidi György.
    Gólszerzők: Vadicska (44.), Ilea (54.).
    Cserék: Pető helyett Ulveczki (30.), Harangi h. Sárkány (46.), Ulveczki h. Stupar (91.), ill. Maczkó h. Török (55.), Bánföldi h. Szántó (63.), Holló h. Major (67.).

Forrás: Új Néplap, 1998-04-27