Vasas Danubius Hotels - Kispest-Honvéd FC 1 : 1 17:00

Vasas Danubius Hotels - Kispest-Honvéd FC 1-1 (0-0)
    Fáy utca, 6000 néző, V: Arany

gólszerzők: Nyerges (65.), illetve Plókai (74.)
    sárga lap: Maczó (58.), Pál (74.), illetve Medgyesi (45.), Baranyi (88.), Vezér (91.)
    cserék: Mónos helyett Herczeg (a szünetben), Maczó helyett Nyerges (60.), Pál helyett Geress (77.), illetve Cipf helyett Jovanovics (36.), Medgyesi helyett Urbányi (65.), Calin helyett Baranyi (68.)
    jók: a Vasas csapatából senki, illetve Hahn, Mátyus, Plókai

Vasas:
    Végh - Mónos, Tóth A., Juhár, Aranyos - Szilveszter, Galaschek, Zombori, Maczó - Kuntics, Pál

Kispest:
    Vezér - Hahn - Medgyesi, Plókai, Mátyus - Dubecz, Kovács B., Bárányos, Calin - Csertői, Cipf

A Kispest-Honvéd kezdte jobban a mérkőzést, a Vasason látszott, hogy a hét közben nehéz kupamérkőzést vívott az MTK-val. Mezőnyjáték jellemezte az első játékrészt, mindössze egy-egy nagyobb gólhelyzetet dolgoztak ki a csapatok. Az egyetlen eseményt Cipf sérülése jelentette. A kispesti játékost a 36. percben hordágyon kellett az öltözőbe szállítani.

A Kispest-Honvéd fölényét hozta a második félidő, mégis a Vasas szerezte meg a vezetést. A 65. percben a csereként beállt Nyerges Krisztián három kispesti védőt is kicselezett, majd bevezette a labdát a vendégek 16-osára, és a kapujából kimozduló Vezér Ádámot becsapva 14 m-ről a kapu közepébe lőtt (1-0). A 74. perc hozta meg a fegyelmezettebben és pontosabban játszó Kispest egyenlítő gólját. A Pál Zoltán sárga lapja miatt reklamáló hazai védők figyelmetlenségét kihasználva, Jovanovics átadása után Plókai lőtt 17 m-ről a Vasas kapujának jobb alsó sarkába (1-1).

A mérkőzés hajrája is a vendégcsapaté volt, amely a vezetőedző, Komora Imre utasításait pontosan betartva, fölösleges szabálytalanságok nélkül megérdemelten szerzett egy pontot a fáradtan mozgó Vasas-játékosok otthonában.