Debreceni VSC-Epona - Siófoki Bányász FC 2 : 0 16:30

2018.07.25, 10:33
    Az MTI Laurentzynek is ad lapot és Kriston helyett Kolonicsnak adja a lapot a 83. percben.

2018.07.25, 10:32
    1996. szeptember 4., szerda (tud) - Labdarúgó NB I., 4. forduló:

DVSC-Epona - Siófoki Bányász SE 2-0 (1-0)

Debrecen, 7000 néző, V: Bukovics
    gólszerző: Plókai (34., 63.)
    sárga lap: Vadicska (8.), Bagoly (58.), illetve Tóth L. (15.), Laurentzy (82.), Kolonics (83.)
    jók: Szatmári, Madar Cs., Plókai, Madar T., illetve Mitring, Bimbó, László

DVSC-Epona:
    Horváth - Gojan - Stupar (Bagoly, 28.), Sándor Cs., Szatmári - Vadicska, Madar Cs., Plókai (Kovács, 73., Frida, 83.), Madar T. - Sándor T., Ilea

Siófoki Bányász SE:
    Mitring - Bimbó, Kriston, Kolovics, László - Gersics, Szabó, Perger, Tóth (Juhász, 62.), Földes (Laurentzy, 67.), Kirchmayer (Koltai, 16.)

Sok rossz átadással és csapkodó játékkal kezdődött a találkozó, az első jelentős esemény a 16. percben volt, Stupar belépője után Kirchmayer megsérült, s nem tudott tovább játszani. A félidő közepétől valamivel többet kezdeményezett a hazai csapat, egy ízben Madar T. balról beadott, Plókai közeli fejesét a kapufa mentette, Ilea ismételt, de a védők felszabadítottak. A 34. percben megszerezte a vezetést a hazai együttes. A jobbról beívelt labdát Plókai mintegy 10 m-ről bólintotta a hálóba (1-0).

A második félidőt energikusabban, több mozgással kezdte a hazai csapat: Sándor T. és Plókai 5 m-ről tévesztette el a kaput, a másik oldalon hasonló helyzetben Szabó hibázott. A 63. percben Madar Cs. a jobb oldalon állva hagyta az egész siófoki védelmet, középre adott, Plókai pedig közelről a hálóba perdített (2-0). A hazai csapat vezetett még néhány tetszetős támadást, de az eredmény nem változott.

A hazaiak különösen a második félidőbeli gyorsabb, ritmusosabb játékukkal megérdemelt győzelmet arattak a rendkívül idegesen és túl keményen futballozó siófokiak ellen.