Ferencvárosi TC - Pécsi MSC 4 : 2* 17:00 * hosszabítás után

2019.11.22, 17:08
    képA győztes csapat. Forrás ugyanaz mint az előző

2. avatar: Longinus
    2019.11.22, 17:07
    képJelenet a mérkőzésről.képSzokolai szerezte meg a Fradi vezető gólját. Képek: Régi idők focija Facebook

3. avatar: bbsz
    2019.08.09, 18:41 (szerk.: 2019.08.10, 22:06)
    3. forduló, csoportkör, 4 továbbjutó csapat

A 16 együttest 4 csoportba sorsolták, oda-visszavágós rendszerben játszottak a csoportgyőzelemért, amely az elődöntőbe jutást jelentette (a decemberi, első forduló után hosszú szünet következett, a többi mérkőzést csak a következő évi, argentínai világbajnokság után játszották le a csapatok).

Bp. Honvéd - MTK-VM 2-1
    Haladás - Pécsi MSC 0-1-es állásnál vihar miatt félbeszakadt, megismételt mérkőzésen 0-2
    Pécsi MSC - Bp. Honvéd 4-1
    MTK-VM - Haladás 2-0
    MTK-VM - Pécsi MSC 0-0
    Haladás - Bp. Honvéd 1-2

Népsport, 1977. december 8., 1978. július 27., 30. augusztus 3., 9., 10., 13., 17. (Arcanum DT)

A csoportok végeredményei az 5. hozzászólásnál, az elődöntők eredményei a 3. hozzászólásnál találhatók.

4. avatar: bbsz
    2019.08.09, 18:22 (szerk.: 2019.08.09, 18:31)

MTK-VM -Szolnoki MTE 5-2

Népsport, 1977. október 13., november 10. (Arcanum DT)

5. avatar: bbsz
    2019.08.09, 18:09 (szerk.: 2019.08.09, 18:11)
    1. forduló, 32 közé jutásért

A selejtezőkből feljutott 46 csapathoz csatlakozott az NB I 18 együttese. A továbbjutás egy mérkőzésen dőlt el, döntetlen esetén hosszabbítás nélkül következtek a 11-es rúgások (a forduló napján válogatott mérkőzést rendeztek, a kisorsolt mérkőzéseket a válogatott játékosokat adó csapatoknak is le kellett játszaniuk).

2015.04.13, 11:28
    A pécsi Varga István be van adva nálunk?

9. avatar: Giovanni
    2011.06.05, 14:56 (szerk.: 2019.08.10, 22:04)
    Út a döntőig

Ebben az évben nem rendeztek külön negyeddöntőt, a csapatok 4 db négyes csoportban játszottak az elődöntőbe jutásért.

Az elődöntőben:

Ferencváros - Újpesti Dózsa 3-1
    PMSC - Vasas 2-2 h. után 3-2
    Mindkét elődöntő helyszíne a Népstadion volt.

10. avatar: Giovanni
    2011.02.14, 19:50
    Az 1977/78 évi kíirásban négy darab négyes csoportból a csoportgyőztesek játszottak a döntőbejutásért. A Pécs hosszabbítás után a Vasast 3-2-re, míg a Ferencváros az Újpestet verte 3-1 arányban.

A Pécsi MSC először játszott az MNK döntőben és mindjárt sikerrel kezdett, hiszen az első félidőben 2-0-ra vezettek! A második játékrészben óriási küzdelem után az FTC kiegyenlített. Előbb Bálint bombagólja, majd Pogány emlékezetes 11-es “gurítása” jutott a pécsi kapuba. Még ezt megelőzően az 55. percben Nyilasit a játékvezető egy kemény belemenésért leküldte a pályáról. Az FTC 10 emberrel is óriási erőbedobással küzdött, de a rendes játékidőben a győztes gól elmaradt. A hosszabításban előbb Pogány óriási lövését Katzirz kiütötte, de a szemfüles Szokolai 10 méterről a hálóba vágta az FTC harmadik gólját. Nem sokkal később Mészöly a felső kapufát találta el, de a pécsiek is ki hagytak egy kecsegtető helyzetet. A 119. percben végleg eldőlt a mérkőzés sorsa: Szokolai kiugratta Martost, aki a kifutó kapus mellett ügyesen nyeste a hálóba a labdát, 4-2!

Az FTC 10 emberrel 3 gólt tudott elérni!
    A ferencvárosi fiúkat méltán ünnepelte a közönség, de kijutott a tapsból a bravúrosan szereplő pécsieknek is. Zúgott a taps akkor is, amikor Bálint László átvette a hatalmas ezüst trófeát Pusztai Lászlótól, az MLSZ IB tagjától. A 120 perces “csata” után a játékosokra még egy feladat várt: a kupával tisztelet kört futni, s köszönteni a lelkes közönséget.

11. avatar: ingersheim
    2011.01.30, 18:22
    Izgalmas mérkőzésen csak a hosszabbításban dőlt el a kupa sorsa.Emlékezetes mozzanatok:

3.perc: a PMSC Dárdai büntetőjével megszerzi a vezetést 0-1.
    30.perc: szép támadás végén Pusztai fejesét bravúrral védi Katzirz.
    35.perc: Varga lövése Zsiborás kezét érintve vágódik a hálóba 0-2.
    44.perc: Ebedli lövése a kapufán csattan.
    52.perc: közvetett szabadrúgás után Bálint nagy lövése a kapuba talál 1-2.
    55.perc: Nyilasit Dárdai megrúgásáért a játékvezető kiállítja.
    72.perc: Szokolait a pécsi kapus kézzel lerántja,a 11-est Pogány lőtte a kapuba2-2.
    93.perc: megszűnik az emberhátrány: a sérült Kincses is elhagyja a pályát.
    94.perc: Pogány lövése Katzirzról kipattan,Szokolai bevágja a labdát a kapuba3-2.
    97.perc: Mészöly fejese a kapufát találja el.
    119.perc:Martos a kifutó kapus mellett elegánsan a hálóba nyeste a labdát. 4-2.

A mérkőzés után nagy ováció közepette Bálint László vette át az MNK-t,csapatunk pedig tiszteletkört futva köszönte meg a szurkolók lelkes buzdítását.A nagyszerű kupasorozat -a kétévenkénti MNK-nyerés- 1972,1974,1976 után 1978-ban is folytatódott.