#1 hozzászólás:
    az alacsonyabb osztályú Hercegszántó nyerte a kupát

5. avatar: NNS
    2014.10.14, 22:34
    A faddi rohamok közepette Fenyvesi II. egyenlített, ám ez kevés volt az üdvösséghez, az alacsonyabb osztályú Hercegszántó nyerte a kupát.

Mi alapján nyert a Hercegszántó?

6. avatar: fgymat
    2013.07.28, 15:20
    1974: Taróczi Európa-bajnok!
    Münchenben ki más, mint Németország nyerte a labdarúgó világbajnokság döntőjét. Taróczy Balázs, a döntőben Metrevellit legyőzve, Európa-bajnokságot nyert teniszben. (Majd tíz évvel később wimbledoni bajnok lesz párosban. De az már a profi világ…)

A Szabad Föld Kupájáért tizedik alkalommal küzdöttek a csapatok, a jubileumi döntő mérkőzésre május 1-jén, 14.30 órai kezdettel a Népstadionban a Hercegszántói Tsz SK és a Faddi Tsz SK futott ki a pályára. A 2000 néző előtt sorra kerülő összecsapás sípmestere Teuschler volt.

Hercegszántó: Gyurkity – Grézló, (Nagy L.), Glavatity, Molnár – Nagy F., Juhász – Barna, Szálas, Klár, Kovacsev, (Kádár), Tóth.
    Fadd: Fenyvesi I. – Aradi, Kovács, Horváth – Papp II., (Schuszter), Szűcs II., (Baross) – Fenyvesi II., Papp III., Kiss I., Horváth, Szabó.

A piros-fekete mezben játszó hercegszántóiak a 11. percben Barna révén vezetést szereztek, 1:0. Ezután a faddiak mezőnyfölénybe kerültek és a 26. percben Papp III. hatalmas bombájával kiegyenlítettek, 1:1. Félóra elteltével Szűcs robogott végig a pályán, lövését Gyurkity kiejtette, és a szemfüles Kiss I. közelről betalált, 1:2. A második félidőben a hercegszántóiak egyenlítettek, a remek formában játszó Barna volt a gólszerző, 2:2. Nem sokkal később ismét Barna jeleskedett, 3:2-re alakítva az eredményt. A faddi rohamok közepette Fenyvesi II. egyenlített, ám ez kevés volt az üdvösséghez, az alacsonyabb osztályú Hercegszántó nyerte a kupát. A győztes a Ferencváros–Komló mérkőzés szünetében vette át a trófeát.