Salgótarjáni BTC - Békéscsabai Törekvés MTE 3 : 2 15:30

2018.08.24, 22:01 (szerk.: 2018.08.25, 08:45)

Salgótarján, 1000 néző - Vezette: Török

A mérkőzést délelőtt 11 órakor kezdték.
    SalBTC: Hevesi - Budai, Kiss - Szabó II, Hámori, Szalontai - Kanyó, Kovács, Puskás, Laczkó, Bányik
    B. Törekvés: Andó - Dévényi, Krajcsó - Weiner, Marik, Fülöp - Kliment, Feith, Donáth, Szilasi, Urda

A Sal. BTC széllel hátban támad. A 7. percben Dévényiről szögletre pattan a labda, Puskás azonban mellé lő. A 10. percben Kiss Laczkónak ad, Lackó szökteti Bányikot és a szélső beadását Kovács befejeli.
    1:0.
    A 16. percben Kovács viszi a labdát, Puskáshoz továbbít, Puskás Bányiknak ad és a szélső tisztán lő a balsarokba.
    2:0.
    Mezőnyjáték következik ezután. A vendégcsapat nehezen hoz össze egy-egy komoly támadást és bár két gyors szélsője révén gyakran jut túl a félvonalon, a szilárd tarjáni védelem mindent rombol.
    Az utolsó negyedórában a Stécé szemmel láthatólag leáll. A 42. percben szabadrúgás a hazaiak ellen, nagy tolongás a kapu előtt és Kliment 18 m-es szabadrúgása a sarokba talál. 2:1.

Mezőnyjáték folyik szünet után. A csabai csapat most már magára talál és teljesen egyenlő ellenfél. A 16. percben szöglet a Stécé kapuja előtt, a labda Weinerhez kerül, aki 25 méterről a felső sarokba lő.
    2:2.
    A SalBTC-t felrázza a gól és erősen támad. A 20. percben eldől a mérkőzés sorsa, Laczkó elfut a balszélen, beadását Kanyó tisztán állva közelről belövi.
    3:2.
    A Törekvés erősít, de csatársora nem bír a tarjáni védelemmel. Mezőnyjátékkal ér véget a mérkőzés.
    Szögletarány: 9:5(5:1) a SalBTC javára.

NYILATKOZATOK:
    Tomecskó József (SalBTC): Egy góllal megérdemeltük a győzelmet.
    Tokaji Gábor (Békéscsaba): Nagyon gyenge játékvezetés és partjelzés.

BÍRÁLAT:
    A SalBTC megérdemelte a győzelmet, védelme és csatársora jobban játszott, mint a vendégcsapaté.

Egyénileg Hevesi kis szerencsével mindkét gólt védhette volna. Kiss volt a jobbik hátvéd. A fedezetsorban Hámori végig jól játszott, Szabó és Szalontai kielégített.A csatársorban Kovács és Laczkó sokat dolgozott, Kanyó is megbízható volt, Puskásnak a lövések nem sikerültek, Bányik gyenge volt.

Andó két gólt védhetett volna. A hátvédek közül Krajcsó volt a megbízhatóbb. A fedezetsorban Marik és Weiner játéka emelkedett ki. A csatársorban csak a két szélső, Kliment és Urda dicsérhető, a tarjáni védelemmel szemben azonban nem érvényesültek. A belső hármas egészen gyengén játszott.