Ferencvárosi FC - Bocskay FC 5 : 1

2022.11.24, 22:23
    Ferencváros—Bocskay 5:1 (3:0)

Mire Majorszky bíró és a csapatok megjelennek a pályán, már közel 12 ezer ember sötét gyűrűje övezi a küzdőteret.

Ferencváros: Bangi — Takács I., Papp — Fuhmann, Turay, Berkessy — Rázsó, Takács II., Toldi, Szedlacsek, Kohut. Bástya: Hübner— Fejér dr., Dettrich — Wampetich, Sághy, Keviczky — Markos, Vincze, Teleky, Semler, Mertin.

Az első támadást a Ferencváros vezeti, de az akció nem sikerül. Takács II.-et ofszájdon éri a labda, a bíró le is fütyüli, ám a csatár mégis lő — és a labda Hübner lábán akad meg, a következő percben Rázsó jó korneréből Szedlacsek lábáról a kapu fölé vágódik a megbabonázott labda. Az első attakok nem sikerültek, ám a kis Takács megint nekilendül. Látszik rajta, hogy ezúttal is ő lesz a legakcióképesebb a ferencvárosi csatársorban. Kitörése újabb kornert hoz, ebből tumultus támad a debreceni kapu előtt, végül Fejér dr. közbelép és elmúlik a veszély. Eddig még nem sokat láttunk Bocskaytól, sőt máris megállapíthattuk, hogy a bekötött fejjel játszó Sághy még mindig sínyli a debreceni kollizió következményeit. Látszik rajta, hogy nem fitt, pedig ez nagy baj a debrecenieknek, mert az ellenfél centerhalfja, Turay ugyancsak akcióképes és könnyedén küldi a „lyukas” debrecenei halfsoron át tűzbe a maga csatárait. Itt csak a Bocskay-csatársor lendülete segíthet, gondolják a debreceniek mellett drukkolok és örömmel látják, hogy a 8-ik percben pompás passzjátékkal nyomul fel a kék-sárga kvintett. Teleky már túl van a labdával a 16-on, már lövésre igazítja a labdát, de a nagy rössel érkező Takács I. ellöki. Kétségtelen fault s a bíró sípja határozottan szólal meg. Tizenegyes! Dettrich feláll a büntetőrúgáshoz. Bangi ingadozik a kapuban, kissé jobbra billen, mire Dettrich a balja felé plasszírozza a labdát, a rúgás azonban nincs jól kiszámítva, s a labda elgurul a kapufa mellett. Könnyelműen elszalasztott alkalom volt és talán fordulópontja a mérkőzésnek. A ferencvárosi publikum egy emberként lélegzik fel. Végre megtört a pech . . . azaz még nem egészen, mert a fürge Semler, akiben legtöbb az invenció az öt debreceni csatár közül, a 10. percben szabadrúgásból ravaszul átemeli a labdát a kifutó Bangin, de szerencsére útját állják a bekkek és nem tudja befejezni veszélyes akcióját. Még Mertin lefutása látszik debreceni részről biztatónak, de a balszélső beadás helyett rosszul lő, elárulva ezzel, hogy nincs olyan formában, hogy nagyon tartani kellene tőle A Ferencváros csak most szabadul fel a váratlan, 11-es okozta megdöbbenéséből s mert a debreceni fedezetsor ellentállása gyönge, megindulnak a sorozatos támadások. Most is csaknem minden alkalommal Takács II. a kezdeményező, úgyszólván feléje irányul az offenzívára berendezkedett fedezetsor minden akciója. A kis csatár előbb Rázsóval próbálkozik, le is jutnak együtt a debreceni kapuig, a szélsőt Dettrich kornerre szereli s a sarokrúgást Szedlacsek értékesítené is, ha Hübner nem lenne gyorsabb. A következő ferencvárosi akció még veszélyesebb, mert a bíró elnézi Kohut hatalmas offszájdját, s a szélső a Takács II.-től kapott labdával megugrik, középről nagy lövést ereszt meg, Hübnernek csak annyi ideje van, hogy felkapja a két kezét, de egy is elég, hogy a labda az ujjai végét érintve, a kapu fölé csússzon. A korner eredménytelen, s a kirúgott labda Markos felé tart, Berkessy „luftol” s a debreceni szélső már száguld is a kapu felé, de nincs baj: Papp szereli. Most már kétségtelen, hogy jóval nagyobb a Ferencváros támadóereje, de csak azért, mert sokkal jobb a halfsora és mert van egy Takács II.-je. Mert egyébként a többi ferencvárosi csatártól most sem lehet sokat várni, legfeljebb Szedlacsek látszik akcióképesebbnek, mint a mult vasárnapon. Egyelőre azonban nincs baj a debreceni oldalon, mert ha a hátvédek taktikája nem is olyan tökéletes, mint volt pl. a multkor a Bástya-bekkeké, viszont Hübner egyelőre nagyon biztosnak látszik. Remekül kapja el többek között a 17. percben Kohut elől Rázsó jól centerezett labdáját. Ám hiába a szemfülesség a kapuban, ha az elővédek vonala áttörhető és a kapu előtt taktikai hibák esnek. Egy ízben pl. ismét Sághy hibáz, Kohut egérutat nyer, de már csak a kapuvonalról tud centerezni s a labdát Hübner elfogja. Közben Kohut meg is sérül és a kapu mögött masszírozzák helyre a bokáját.
    A 21. percben a debreceni hátvédek részéről történik hiba, de ez már végzetes. Az történik ugyanis, hogy Turayt faultolják és
    Fuhrmann szabadrúgását Hübner fogja, ki is rúgja, ám a labda visszapattan a kapu elé, átugorja a rosszul helyezkedő bekkeket, Takács II. van hozzá legközelebb, de helyzete nem jó, átengedi tehát a labdát Szedlacseknek, aki belövi. (1:0).
    Végre ferencvárosi gólt sóhajt fel a drukkerhad, amely most már biztos a dolgában. De biztos, úgy látszik, a csapat is, mert olyan vervel támad, hogy esedékes kezd lenni a második gól is. Előbb azonban még Hübner kornerre tolja Takács II. lövését, majd a ferencvárosi összekötő újabb lövése a kapu mellé fut, azután Fuhrmann hibás hátraadásával Markos megugrik, ám lövése éles szögből jön és Bangi biztosan fogja. Még egy debreceni támadás Vincze offszájdján akad meg, azután bekövetkezik a másik szerencsétlen fordulat, amely, végleg visszaveti a Bocskayt. A 28. percben ugyanis Sághy bokája Kohut szerelése közben megsérül és a debreceniek centerhalfja kénytelen, elhagyni a pályát. Semler hátramegy jobb bekknek, Fejér dr. játszik centerhalfot. Ezzel megbomlik a csatársor egyfedé és lecsökken a támadóereje, s bár Semler lelkesen dolgozik hátul, a közvetlen védelem is legyengül, annál inkább, mert Hübner kezd bizonyban lenni. A Ferencváros nem hagyja kihasználatlanul ellenfele, meggyengülését s két gyors, egymásutánban szerzett góllal bebiztosítja a győzelmet. Az egyik a 30. percben esik. Tu rag szabadrúgása Rázsóhoz kerül, ő kiugratja Takács II.-et, akit kornerre szerelnek.
    Rázsó korneréből tumultus támad, a labda Turayhoz kerül, aki a 16-osról élesen lő, a vetődő Hübner kezéből kiperdül a labda, a kapus nem tud fektéből utána nyúlni és a szemfüles Takács II. behelyezi a kapuba. (2:0).
    A másik gólt a 32. perc hozza meg, ugyancsak szabadrúgásból. Fejér dr. ugyanis faultolja Turayt a 16-oson kívül.
    Turay áll fel a szabadrúgáshoz és a Bocskay védőfala mellett elsüvítő labdája akadálytalanul jut a vetődő Hübner mellett a bal sarokba. (3:0).
    Most már alig van ellentállás a debreceniek részéről, s csonka csatársoruk sem tudja a nyomás alól felszabadítani a védelmet. A meccs elveszett a Bocskay részére.
    Ebben a hangulatban indul a második félidő, amelyre a sántikáló Sághy is kijön és eleinte a balszélen statisztál, később negyedik halfot próbál játszani. Semler most is bekkel és Fejér dr. a centerhalf. Alig kezdődik a játék, máris bent van a negyedik gól , Hübner jóvoltából. A 2. percben ugyanis
    Fuhrmann hosszú szabadrúgását Toldi kapura fejeli, Hübner kiejti a labdát és a rástartoló Turay belövi. (4:0).
    Most mintegy tíz percig pihen a tudósító ceruzája, mert nincs egyetlen feljegyezni való akció. Legföljebb az tűnik fel, hogy az eddig határozottan bíráskodó Majorszky kezd kissé ingadozni. Sok akciót fölöslegesen fúj le fault címén és ezzel lefékezi a játék lendületét. A debreceniek kezdenek mindent a kis Markosra alapítani, mert érzik, hogy csak ő tudja megmenteni a becsületet — legalább egy góllal. A másik oldalon Kohutot favorizálják, de csak nem akar menni neki a játék úgy, mint régen. Peche is van. A 27. percben kiszökik, de Semler útját állja a 16-oson belül és Kohut elesik. A közönség 11-est reklamál, ám a bíró továbbot int. A retorzió azonban nem marad el.
    A 30. percben Keviczkyről kornerre jut a labda, Rázsó sarokrúgása pontos és a rosszul fedezett Szedlacsek fejéről biztosan száll a labda a kapuba. (5:0).
    A Ferencváros már megelégszik az eredménnyel, a Bocskay azonban küzd a becsületgólért. Markos folyton munkában van, a 36. percben
    sikerül átfurakodnia a ráfutó hátvédek között egészen a kapuig, ott Takács útját állja, de a kis szélső elpöcköli a labdát az orra előtt. Vince és Takács I. egyszerre nyúlnak utána, ám a Bocskay-csatár lába gyorsabb és meg van mentve a debreceni becsület. (5:1).
    Markos még egyszer veszélyes, a 44. percben lefut és centerez, ám Mertin még mindig nem jött bele a játékba, a hozzá jutott labdát csak gurítani tudja és Takács I. a vonalról rúgja vissza a mezőnybe — már a gólarány kedvéért is, amire szükség lehet a bajnoki év végén.