Kispest-Honvéd FC - Innstadt-Stadler FC 2 : 1 17:00

Kispest-Honvéd FC - Innstadt Stadler FC 2-1 (1-0)
    Bozsik-stadion, 2 000 néző, V: Hanacsek

gólszerzők: Tóth M. (19., 76.), illetve Molnár Z. (59.)
    sárga lap: Jovanovic (31.), Forrai (36.), illetve Resko (75.)
    csere: Jovanovic helyett Plókai M. (a szünetben), Kovács B. helyett Piroska (68.), Tarlue helyett Ghinda (76.), illetve Kovács Zs. helyett Szentmártoni (a szünetben), Kertész helyett Lehota (a szünetben), Molnár T. helyett Bulders (83.)
    jók: Tóth M., Bárányos, illetve Molnár Z., Poluljah

Hogy "helyzet" van a kispesti szakosztályvezetésben, ki ne tudná? Erre jelzés, hogy a Komora Imre szakosztályigazgatót nem szívesen látó hazai drukkerek "kemény magja" háromféle transzparenssel fejezte ki nemtetszését, illetve akaratát. Hatalmas betűkkel ez volt szép sorban olvasható: "Komora, lejárt az időd ",
    "Komora, takarodó
    " és "Bárányos nem eladó".

Azt már csak a tudósítók vehették enyhe meglepetéssel tudomásul, hogy az összeállítások nyomtatványán az ellenfél megjelölésénél ez állt: "Szombathelyi HFC". Alatta persze kézzel odaírták az illetékesek, hogy persze azért a Stadler FC a szerdai esti vizitáló partner.

Kovács B. mutatta be először, milyen a rámenős futball. A 2. percben egy balról átívelt labdát keményen meglőtt, de Kurucsai jelezte, a helyén van, védett. A vidékiek ügyes, iskolázott játékkal járatták a labdát a mezőnyben. Jeremejev még arra is vett bátorságot, hogy cselezgessen, majd lőjön. Utóbbi szerény minőségű volt.

A 19. perctől azután időlegesen vége szakadt az akasztóiak bátorsági időszakának. Bárányos szögletét Tóth M. nyolc méterről pompásan megcsusszantott fejessel irányította a bal alsó sarokba. Ennél az esetnél Kurucsai sehol sem volt, eltűnt a védők sűrűjében. Pedig akár ki is indulhatott volna Tóth "fogadására" (1-0).

A Honvéd dikálta a tempót, bár amolyan kifejezetten nagy gólesélye nem volt. Egészen a 27. percig, amikor egy jobboldali Kovács B.-beadás után Resko nagy zavarban lehetett, mert kínjában a jobb kapufát találta el, majd a visszaperdülő labdát szögletre vágta. A lefújásig Bárányos mutatott néhány trükköt, de inkább Kovács B. tetszett, aki a jobb oldalon nyomult föl rendszeresen, beadásai megdolgoztatták az akasztói védősereget.

A szünetben Sándor István vezetőedző kettős cserét határozott el, és ez riadóztatta a vendégeket. Kifejezetten jól és veszélyesen folytatta a Stadler FC Az 57. percben Urbányi a bal oldalon kapott ideális labdát, de ahelyett, hogy a kapuba továbbított volna, valami egészen fura irányba emelte el a bőrgolyót.

Két perc múlva ártalmatlannak tűnő "patthelyzetet" Molnár Z. úgy oldott meg, hogy további passzolgatás helyett 19 méterről lapos, remek lövést eresztett meg a jobb alsó sarokba (1-1). Ettől a góltól hosszú időre elment a kedve a Honvédnak.

Bicskei Bertalan vezetőedző szorgosan küldte be új és új embereit. Akik közül Ghinda lépett elő "Jolly Jokerré", mert - másodpercekkel azt követően, hogy a gyepre küldték -, a 76. percben nagyon rámenősen labdát csent el a jobbösszekötő helyén az akasztóiaktól. Haladéktalanul balra továbbított, Tóth M. vércseként ment a labdáért, a vetődő Kurucsaival is ütközve az ő rámenőssége döntött, mert öt méterről valahogy a kapuba tuszkolta a győzelmet jelentő gólt (2-1).

A Honvéd ugyanolyan közepesen futballozott, mint legutóbb Csepelen. De akkor is és most is kiharcolta a három bajnoki pontot, amit elsősorban "oroszlánszívének" köszönhet. No és természetesen Tóth Mihálynak, aki kétszer villant, három pontot szerzett.