Békéscsabai Előre FC - Haladás VSE 2 : 1 13:30

2017.01.16, 11:04 (szerk.: 2021.08.07, 23:43)
    Békéscsabai Előre FC - Haladás VSE 2-1 (2-0)

NB I-es labdarúgó-mérkőzés, Békéscsaba, 5 ezer néző
    V.: Kurmai (Bognár, dr. Bozóky)
    Békéscsaba: Udvarácz 6 — Szenti 6 — Csató S. 7, Balogh 6 — Mracskó 5, Fodor 6, Major 4, Kovács T. 6, Kasik 5 — Szarvas 6, Kulcsár 5. Edző: Pásztor József
    Haladás: Kurucsai 5 — Zugor 4, Tóth M. 5, Dávid 4 — Neudl 5, Kovács S. 6. Szekér 5, Somfalvi 4, Majoros 6 — Fehér 4, Negrau 5. Edző: Mihalecz István
    Csere: Zugor helyett Bognár (6) a szünetben, Major h. Stancu (-) a 67., Szarvas h. Nagy L. (-) a 78., Kulcsár h. Balázs a 88. percben.
    Gólszerző: Csató S. a 10., Szarvas a 27., Negrau a 90. percben.
    Sárga lap: Kovács T. (megrángatta Somfalvit) a 49. percben.
    Szögletarány: 8:4 (4:2)

3. perc: Balogh óriási bedobását Fodor fejjel megcsúsztatta, de Szarvas közeli lövését a szombat- helyi kapus kitolta. Kovács T. ismételhetett, ám lövése a tömörülő védőkről kivágódott.
    10. perc: Kulcsárt Neudl akasztotta a szombathelyi térfél közepén, 30 méterre a kaputól. A szabadrúgást Szarvas pöckölte Csató S. elé, aki óriási erővel meglőtte, a labda pedig a lábak között utat találva laposan a jobb alsó sarokba vágódott, 1-0.
    23. perc: egy középre becsurgó labda Kulcsárt találta üresen, de a csabai támadó estében a jobb kapufa töve mellé lőtt.
    27. perc: Fodor a jobb oldalon laposan középre gurított, az érkező Kulcsár okosan átlépte a labdát, Szarvas is jó ütemben robbant be a 16-oson belülre, s tíz méterről laposan a kapu közepébe lőtt. A labda úgy vágódott a hálóba, hogy közben Dávid lábát is érintette, 2-0.
    30. perc: Csató S. távoli, nagy erejű bombáját öklözte ki Kurucsai.
    36. perc: Majoros bal oldali átívelését követően Szekér 8 méterről, kapásból a jobb kapufára lőtte a labdát.
    45. perc: Neudl 28 méteres, lapos szabadrúgása után csípte el a labdát Udvarácz.
    48. perc: a csereként beállt Bognár - Majoros átadásából - a bal kapufa tövét találta telibe.
    52. perc: Majoros a balösszekötő helyéről lőtte fölé a labdát.
    61. perc: Mracskó 18 méterről leadott, nagy erejű, lapos lövése alig szállt a kapu mellé.
    63. perc: Kovács S. futtából, a balösszekötő helyéről, 15 méterről lőtt kapura, a labda Udvarácz ujjának hegyéről került szögletre.
    82. perc: Majoros 28 méteres, jobb alsó sarokra tartó, nagy erejű szabadrúgását követően Udvarácz szögletre tolta a labdát.
    90. perc: a békéscsabai térfél közepéről a vendégek szabadrúgásból emeltek előre. Szekér a jobb kapufa tövétől nem messze belsővel bepofozta a labdát az üresen hagyott Negrau elé, aki két lépésről, senkitől sem zavartatva az üres kapuba továbbított, 2-1.kép
    Kulcsár (9) és Szarvas (7) gyakran hozta nehéz helyzetbe a szombathelyiek kapusát, Kurucsai Kornélt, ám a csabaiak mindössze kétszer találtak be a kapujába. Igaz, ez is elegendő volt a három pont megszerzéséhez. (Fotó: Lehoczky Péter)

Lendületesen kezdett a Békéscsaba, megilletődötten a Haladás. A vendégek alaposan megerősítették védelmüket, igyekeztek minden csabai játékos mellé párt állítani, de embereik sokszor lemaradtak a hazai támadók mellől. Így került gyakran helyzetbe Kulcsár, s így lőtte a második gólt a Békéscsaba.
    A hazaiak is csatárínségben szenvednek a sok sérült miatt, ezért rendhagyó módon főleg védekező játékosokkal álltak fel. Ám közülük most sokan újszerű feladatot kaptak, támadniuk kellett, s ezt jól is oldották meg. A hazaiak nagy lövőkedvére jellemző, hogy az első játékrészben tizenkétszer lőttek, illetve fejeltek a kapu felé, hatszor el is találták a ketrecet, kétszer pedig megrezegtették Kurucsai hálóját. A vendégek teljesítménye ennek éppen ötven százaléka volt, hatszor tüzeltek, háromszor találták el a kaput, balszerencséjükre azonban ebből csak egy kapufa született. Ezen vendégpróbálkozások zöme is az első félidő finisére esett, amikor 2—0-s vezetése birtokában a Békéscsaba némiképp visszafogott az iramból.
    A fordulás után a lecserélt Zugor helyére Neudl húzódott hátra, Bognár pedig támadó feladattal a középpályás sort erősítette. Jól is mutatkozott be, hiszen pályára lépése után három perccel a kapufát találta el. Tehette is, mert a Békéscsaba végképp teljesen visszaállt, csak a védekezéssel törődött, vigyázott az eredményre.
    Vérszemet kapott a Haladás, egyre többet ment előre, igaz, csak a tizenhatosig jutott. A játékosok onnan próbálkoztak lövésekkel - kevés eséllyel. Közelről nem volt módjuk bevenni Udvarácz kapuját, mert vagy lesen akadtak el a Haladás támadói vagy a sűrű védőfalba ütköztek.
    Közben a Békéscsaba is magára talált, próbálkozott néhány kontrával, ám kevés játékosában maradt annyi szufla, hogy lesprintelje védőjét. Kiegyenlítettnek tűnt a második játékrész. Már-már felállt a publikum, hogy elinduljon haza, amikor váratlanul szépítettek a vendégek, de már olyan későn, hogy annyi idejük sem maradt, hogy még egyszer próbálkozzanak.
    Az első félidőben nyújtott sokkal hatékonyabb és eredményesebb támadásaik révén a hazaiak rászolgáltak a győzelemre, még akkor is, ha a második játékrészben az öt kísérletükből mindössze egyszer találták el a kaput, míg a vendégek nyolcból négyszer.

Pásztor József, a Békéscsaba edzője:
    — Csak a győzelemnek örülhetünk, ugyanis a játékunk továbbra is sok kívánnivalót hagy maga után. Akárcsak egy héttel korábban a Kispest ellen, ezúttal is csak Csató Sándort dicsérhetem, az ő gólja hozta meg a várt eredményt.
    — A papírforma alapján ezen a mérkőzésen elvárható volt a győzelem.
    — Elvárható volt, persze, de ha egy csapat hazai pályán 2—0-ra vezet, nem értem miért ereszt le utána. Ugyanis a folytatásban minden második átadás rossz volt, kapkodtunk, idegeskedtünk. Ahelyett, hogy további gólok következtek volna, mert 3—0-nál már bármit meg lehet csinálni.
    — A második félidőben már nem is nyújtotta azt a gárda, amit a közönség is joggal remélt...
    — Ez azért történt, mert 2-0 után Csatónak már nem kellett előre mennie. Sajnos Major, Kasik, Kulcsár, Szarvas - az utóbbi a gólja ellenére is gyengén játszott -, de Szenti sem remekelt a második félidőben. Egy-két „gyengélkedő” embert elbír a csapat, de ennyi már sok! Szerencsére Csató Sanyi, Fodor, Kovács kiemelkedett.
    — Meddig lehet „operálni" ilyen mérsékelt játékkal
    — Már a bajnokság elején elmondtam, hogy ez az év már ilyen lesz. A csapattól nem várható jó teljesítmény, helyette annál több szenvedés. Azért jó lenne még néhány pontot szerezni az ősszel, még ha ilyen gyenge játékkal is.
    Mihalecz István, a Szombathely edzője:
    — Az első huszonöt percben nagyon visszafogottan játszott a csapat, utána hiába ébredtünk fel, hiába játszottunk jól, már nem jött be semmi. Ennek ellenére látok bíztató jeleket az együttes játékában, és remélem, hogy hazai környezetben javítunk.
    — Leginkább az egyéni vagy a csapatjáték rovására írható a vereség ön szerint?
    — A csapatteljesítményre vezethető vissza főleg, hiszen az elején egy kissé leült a csapat, későn váltottunk, és rengeteg technikai hibát vétettünk. Ezt egy ilyen tudású csapat, mint a Haladás, nem engedheti meg magának, és ennek tulajdonítható a vereség.

13. Békéscsaba 12 3 2 7 16-23 11