2018.02.10, 12:20 (szerk.: 2018.02.10, 12:36)
    Már nincs kieső helyen a Pécs
    Csepel SC - PMFC 0-1 (0-1)
    Csepel, 1000 néző. V.: Mohácsi 7.
    Csepel SC: Bíró 0 - Tyukodi 4 (Jakab 4, 40. p.), Füzesi 4, Keresztúri 5 - Rósa 5, Deák 4 (Mészáros 74. p.), Oláh 6 (Bubcsó 5, 55. p.), Varga 4, Szekeres 5-2=3 - Baranyi 5, Nagy T. 5. Edző: Varga István.
    PMFC: Mitring 6 - Kislőrincz 5, Hofecker 5, Szaszovszky 6 - Farkas 5, Győri 5, Bücs 7 (Romanek I. 80. p.), Romanek J. 5 (Tímár 89. p.), Schneider 6 - Pest R. 5 (Juhász P. 66. p.), Azoitei 6. Edző: Kiss László.
    (Kiss László vezetőedzőt a Siófok elleni kiállítása miatt 20 ezer forintra büntették. Ezúttal ismét az a Kiss Béla volt a partjelző, aki Siófokon konfliktusba keveredett a pécsi mesterrel. Ezúttal a baranyaiak edzője egy, végig felvételre állított magnetofont helyezett a kis- padra, egy későbbi vita esetén igazát bizonyítandó.)
    Csapkodó játékkal kezdtek a csapatok, kevésszer sikerült megjátszani a társakat. Ebben nyilván közrejátszott a néha vi
    haros erejűvé fokozódó szél is. A 8. percben Pest R. emelt Azoitei elé, a román csatár a lövésébe a csepeli hátvédek beleléptek. A 11. percben Füzesi 23 méteres szabadrúgását hárította könnyedén Mitring.
    Unalmas és alacsony szintű mezőnyjáték csordogált a pályán, az látszott, hogy a pécsiek nagyobb tűzzel, nagyobb lelkesedéssel és tervszerűbben futballoznak. A 18. percben Pest R. csapott be jó csellel az alapvonalnál két csepeli védőt is, beadását azonban Romanek J. nem találta el jól. Ismét a hazaiak vették át az irányítást, majd 5 perc múlva egy pécsi kontra futott a jobb oldalon. Azoitei ívelt át a 16- osnál a bal oldalra, Rósa fejéről Schneider elé került a labda, aki kapásból kilőtte a hosszú felső sarkot. Bíró mozdulni sem tudott rá, gyönyörű gól volt (0-1). A csepeliek érezték, hogy többet kell mutatni eddigi teljesítményüknél, ha nem akarnak vesztesen távozni. A 27. percben Oláh fordult le védőjéről, Nagy T.-vel kényszerítőzött, betört a 16-osra és lövése alig suhant el a bal alsó sarok mellett. A 34. percben lövőtávolban szabadrúgáshoz jutott a Csepel, azonban átemelést választottak a hazaiak, amit Baranyi kapott meg a 16-oson belül, térült, fordult azonban az utolsó pillanatban Szaszovszky mentett előle szögletre. Meleg pillanatok voltak. Két perccel később Rósa beívelését megdobta a szél, ez majdnem megtréfálta Mitringet, de ő elvetődve szögletre tenyereit. A 42. percben Oláh 17 méterről eresztett meg egy lövést, ez Mitring előtt megpattant, így a pécsi kapus ismét szögletre tudott csak menteni.
    Fordulás után ismét a piros- feketék vezettek akciót: a 49. percben Bücs tette ki a 16-osról lövésre Romanek J.-nek, aki 18 méterről tiszta helyzetben fölé lőtt.
    Alig egy perc múlva megfogyatkozott a Csepel. Szekeres indulatból szándékosan megrúgta a veszélytelen helyzetben, a jobb oldalon felfutó Farkast, Mohácsi játékvezető habozás nélkül kiállította a csepeli játékost. Sokáig semmi említésre méltó esemény nem történt a pályán, a csepeliek próbálgattak nekirontani a vendégek védőfalának, azonban a 16-oson belülre egyszer sem sikerült keveredniük. A pécsiek ellenakciói pedig szintén nem jutottak el a végkifejletig. Körülbelül 20 perc telt el így a kiállítás óta, mikor Azoitei és Juhász P, vezetett egy kontrát, a román csatár kiugrott, Bíró mellett megtolta a labdát, a hazaiak kapusa azonban bravúros mozdulattal utána nyúlt és megkaparintotta azt.
    Az utolsó negyedórára egyre inkább ráébredtek a fővárosiak, hogy gólt kell rúgniuk, különben szégyenszemre kikapnak. Nagy T. futott le a baloldalon, átívelését Rósa visszafejelte az alapvonalról, Mitring csak másodjára szelídítette meg a labdát. A 81. percben Bubcsó 25 méterről teljesen váratlanul lövésre szánta el magát, ez Mitringet is meglepte, a felső kapufa mentett. A 90. percben aztán annyi helyzetet dolgoztak ki a szigetiek, mint az egész mérkőzés során összesen. Előbb Nagy T. baloldali lövését hárította Mitring, majd Rósa próbálkozásánál tette ugyanezt. Mohácsi játékvezető két perc
    cel tovább engedte folyni a játékot, ezalatt az idő alatt állandóan a pécsiek 16-osán belül pattogott a labda. Helyzet helyzetet követett, a csepeliek Bíró kapust is előre rendelték. Mindez azonban nem vezetett sikerre, a pécsiek megőrizték előnyüket.
    A pécsiek ugyanolyan felfogásban léptek pályára idegenben, mint otthon a váciak ellen. Ezúttal is Duna-parti csapat volt a szenvedő fél, amely nem tudott mit kezdeni a pirosfeketék lelkes, önfeláldozó játékával. Jól begyakorolt taktikát valósítottak meg a baranyaiak, a félpályáig kitolt védekezés és a gyorsan pörgő kontrák mind-mind nehéz feladat elé állították a csepelieket.
    A jelentősen megfiatalított vendég-hátvédsor jól állta a cseppet sem veszélyes rohamokat, a középpályások Bücs vezérletével ismét jól oldották meg feladatukat. Azoitei és Pest R. megtartotta az előrevágott labdákat, és pontosan tette az érkező társak elé. Különö
    sen kitűnt Schneider, aki rengeteget futott, jól szerelt és csodálatos gólt is lőtt.
    Varga István: - Az első félidőben a csapatom teljesítménye a nullával volt egyenlő. Szünet után, amikor emberhátrányba kerültünk, akkor kezdtünk úgy játszani, ahogy végig kellett volna.
    Kiss László: - Remélem, sokan olvasták Aczél Endre glosszáját a mai Népszabadságban. Ez volt az első ajándékom, a második pedig az, amit a csapat adott.

Forrás: Új Dunántúli Napló, 1997-03-30