Csepel SC - Pécsi MFC 0 : 2 17:00

2017.10.18, 17:02
    Csepel SC - PMFC 0-2 (0-2)
    Csepel, 400 néző. V.: Szabó Zs. 7.
    Csepel: Balázs 5 - Balogh I. 4- 2=2, Kőrösi 4, Polgár 6, Váradi 5 - Szabó 5, Papp 4, Szigeti 5, Bubcsó 5 (Balogh II. -, 73. p.) - Takács 6, Németh 5 (Siklósi 5, 58. p.). Edző: Gáspár József.
    PMFC: Sólyom 7 - Dienes 6, Barna 5 (Czeininger, -,61. p.), Földvári 5, Hudák 5-Toldi (képünkön) 8, Sipos 6, Puskás 6, Kardos 6 - Gera 5 (Plókai -, 74. p.), Kolarics 5 (Berdó 87. p.). Edző: Bozai Gyula.
    Sárga lap : Barna 5. p., Papp Z. 25. p., Kolarics 30. p„ Balogh 1.45. p., Kardos 73. p., Balázs 80. p.
    Kiállítva : Balogh I. (57. p.). Szögletarány : 7-5 (3-3).
    19. perc: Toldi ügyesen labdát szerzett, majd kilépett a védők között a kaputól mintegy húsz méterre, a leshatáron. Nem jött zavarba a helyzettől, hanem jobbal, 15 méterről a bal felső sarokba lőtt (0-1).
    45 . p.: Kolaricsot szabálytalanul szerelték a csepeli védők. Nagy készülődés után végül Puskás 18 méteres szabadrúgása utat talált a jobb alsó sarokba (0-2).
    Végre szerencséje is volt a pécsi csapatnak. Vezetést szereztek, majd a szünet előtt néhány másodperccel az első félidő vége előtt ezt meg is toldották eggyel, Puskás, szokásához híven remek mozdulattal lőtt a hálóba .
    Fordulás után a Csepel ugyan kitámadott, mégis a vendégeknek volt több helyzetük. Mindez még akkor is igaz, ha Sólyom többször bravúrral mentette meg hálóját a góltól.
    A pécsiek a látottak alapján megérdemelten szerezték meg első győzelmüket, ennél fontosabb dolog pedig vasárnap délután nem volt számukra a közepes iramú és színvonalú találkozón.
    Gáspár József:-Saját magunkat vertük meg. A rutinosabb csapat jól használta ki helyzeteit.
    Bozai Gyula: - Idegnyugtató, nagyon szép győzelem volt. Remélem, hogy most majd béke lesz a csapat körül.

Forrás: Új Dunántúli Napló, 1999-08-23