Stadler FC - Debreceni VSC-Epona 3 : 2 13:00

2018.08.30, 16:50
    1995. november 25., szombat (tud) - Labdarúgó NB I., 15. forduló:

Stadler FC - DVSC-Epona 3-2 (1-1)

Akasztó, 1500 néző, V: Tóth V.
    gólszerzők: Jeremejev (33.), Nyicsenko (57., 78.), illetve Ilea (21.), Sándor T. (82.)
    sárga lap: Jeremejev (27.), illetve Vadicska (86.)
    jók: Jeremejev, Nyicsenko, Rumán, illetve Sándor T., Szatmári

Stadler FC:
    Békési - Dragoner, Kertész, Makrickij, Nagy - Reskó (Rumán, 21.), Csehi Z., Jeremejev (Balogh, 88.), Csehi I. - Nyicsenko, Lehota

DVSC-Epona:
    Horváth B. - Gojan - Vadicska, Sándor Cs., Pető - Dombi, Arany (Nagykaposi, 74.), Madar, Szatmári - Sándor T., Ilea

A hideg télies időben óvatos kóstolgató játékkal indult a mérkőzés, a hazaiak rövid passzos játékkal, míg a Debrecen hosszú tért ölelő labdákkal próbálkozott.

A 21. percben a hazaiak 11-es pontján a felpattanó labdát, a kapunak háttal állva Ilea a léc alá emelte (0-1). A 33. percben Rumán remek labdát adott Jeremejevnek, aki a 16-oson belül a kapu jobb oldalába rúgta az egyenlítő gólt (1-1). A 43. percben Lehota remekül húzott el a jobb szélen, beadása után Jeremejev fejesét Horváth bravúrral ütötte a léc fölé. Az 57. percben Nyicsenko balról a 16-oson keresztbe vezette a labdát, majd a kapunak szembe fordulva, jobb lábbal a bal felső sarokba bombázta a második hazai gólt (2-1).

A 78. percben Jeremejev a 16-os oldalvonaláról szabadrúgást ívelt a kapu elé, Nyicsenko emelkedett a legmagasabbra, és 5 m-ről fejelt a kapu közepébe (3-1). A 81. percben bal oldalról szállt az átadás az ötösön álló Sándor Tamáshoz, aki egy csellel becsapta Kertészt és ballal, laposan a kapu jobb oldalába lőtt (3-2). A 82. percben Rumán átadása után Nyicsenko a 16-oson belül járt, lövését azonban Horváth önfeláldozóan védte.

Ezen a mérkőzésen a hazai csapat ékpárosa - Nyicsenko, Rumán - felülmúlta a debreceniek csatárait és a helyzetek alapján nagyobb arányban is győzhetett volna.

2. avatar: lattila2
    2018.01.27, 11:22