Fehérvár Parmalat '96 FC - Békéscsabai Előre FC 0 : 0 19:00

2017.01.01, 22:18 (szerk.: 2021.09.10, 21:49)
    Megint csak egy pont
    Fehérvár-Parmalat FC - Békéscsabai Előre FC 0-0

NB I-es labdarúgó-mérkőzés, Székesfehérvár, 3000 néző
    V.: Vágner (Ring, Tompos)
    Fehérvár: Mitring 0 — Lőrincz 5—2=3, Szalai 5, Bekő 6 — Dulics 6, Pető 5, Monye 5, Tóth N. 4 — Takács 5, Miriuta 6, Horváth 5. Edző: Csongrádi Ferenc
    Békéscsaba: Babócsy 8 — Csató 6 — Mracskó 5, Szenti 5, Kovács 6 — Fodor 5, Balogh 5, Sándor 4, Puskás 5 — Vlaicu 6, Kulcsár 5. Edző: Pásztor József
    Csere: Pető helyett Donát (-) a 64., Tóth N. h. Korsós (-), Vlaicu h. Szarvas (-), mindkettő a 69., Szalai h. Dvéri (-) a 79., Kulcsár h. Varga (-) a 91. percben.
    Sárga lap: Sándor (felvágta Horváthtot az 57., Pető (hátulról gáncsolta Vlaicut) a 60. percben.
    Kiállítva: Lőrincz (utolsó emberként lerántotta Kulcsárt) 85., Szarvas (belerúgott a földön fekvő Dvéribe) a 88. percben.
    Szögletarány: 9:4 (4:1)

A találkozó előtt egyperces gyászszünetet tartottak az egykori kiváló győri játékos, Korsós István emlékére, akinek a fia, Korsós Attila a Parmalat labdarúgója.

6. perc: Vlaicu szabadrúgást emelt a kapu elé, amelyet a védők szögletre fejeltek Kulcsár elől.
    8. perc: Miriuta jó előreadását Tóth N. ballal az ötös bal oldaláról lágyan emelte kapura, Babócsy biztosan hárított.
    9. perc: Mracskó 25 méteres labdavezetés után a jobb összekötő helyéről, 14 méterről lőtt, Mitring vetődve csípte el a labdát.
    13. perc: Fodor távoli, 20 méteres lövése a bal kapufa mellett csúszott a játéktéren túlra.
    18. perc: Bal oldali Miriuta-szabadrúgás suhant el élesen a csabai kapu előtt.
    20. perc: Miriuta átívelését Tóth N. kapásból, a bal összekötő helyéről, 13 méterről rálőtte. A labda a berobbanó Horváth Ferenc előtt suhant el az ötösnél.
    28. perc: Bekőtől középen Miriuta kapta a labdát, a 16-oson belülre érve Babócsy merész vetődéssel hárított. Az esetnél a csabai kapuvédő lent maradt a füvön, a fején felrepedt a bőr, kétperces ápolás után Baukó gyúró ragtapasszal leragasztotta a sérült portás homlokát.
    32. perc: A hazaiak román légiósa, Miriuta 22 méterről lőtt, bombája alig szállt mellé.
    34. perc: Mracskó indította Fodort a jobb oldalon, a középpályás lendületesen betört a 16-oson belülre, egy ügyes csel után középre emelt, Puskás nyolc méterről, tiszta helyzetben előrevetődve melléfejelt.
    39. perc: Puskás bal oldali beadása után Sándor üresen kapta a labdát a 16-oson belül, de nem tudta lekezelni a pettyest, így odalett a nagy helyzet.
    4L perc: Sándor lökte Dulicsot a kaputól 26 méterre, a megítélt szabadrúgást Miriuta fölé lőtte.
    43. perc: Tűzijáték a csabai kapunál, Bekő beadását Horváth F. fejelte kapura, Babócsy bravúrral mentett, Miriuta újra kapu elé emelte, a berobbanó Szalai fejéről öt méterről centiméterekkel a jobb kapufa mellett hagyta el az alapvonalat a labda.
    47. perc: Mracskó jobb oldali beadása után Puskás visszafejelte a labdát az 5-ös bal oldali sarkáról, Szalai kétségbeesetten rúgta a labdát saját kapuja fölé.
    54. perc: Dulics elvitte Fodor mellett a labdát, majd 24 méterről kapura bombázott, a labda félmagasan, centiméterekkel suhant el a bal kapufa mellett.
    56. perc: Vlaicut Szalai kézzel lehúzta a 16-os oldalvonalán. A sértett szabadrúgását Kulcsár fejelte öt méterről kapura, Mitring bravúrral mentett, a kipattanó labdát Fodor középre adta, de a védők kivágták a labdát a berobbanó Balogh elől.
    57. perc: Horváthot Sándor a 16-os előtt fél méterrel buktatta, sárga lapot kapott érte. A szabadrúgást Miriuta a sorfalba rúgta.
    60. perc: Pető felvágta Vlaicut, ezért sárga lapot kapott Vágnertől.
    61. perc: Mracskó egy előreadásnál kézzel ért a labdához, 25 méterre a csabai kaputól. A szabadrúgásból Miriuta bődületes erővel a bal kapufát találta telibe, a kipattanó labdát Lőrincz ismét rálőtte, Babócsy biztosan védett.
    70. perc: Balogh-Szarvas kényszerítőzés után Szarvas jobb oldali beadását Monye szögletre fejelte a berobbanó Kulcsár elől.
    72. perc: Bekő bal oldali beadását Donát fejelte kapura, Babócsy csak másodszorra fogta a pettyest.
    74. perc: Horváth visszagurított a 16-osról Bekőnek, aki 23 méterről bombázott, Babócsy bravúrral szögletre ütötte a labdát.
    75. perc: Sándor kirúgta a labdát Szalai elől, aki rácsúszott a vendég védő lábára, mindkét játékost ápolni kellett, Szalai helyére Dvéri állt be.
    83. perc: Takács a 16-oson belül lefordult a védőkről, ballal tíz méterről megcélozta a kaput, az elé vetődő Babócsyról szögletre vágódott a labda. A beívelt sarokrúgás után Lőrincz fejelte centiméterekkel a bal kapufa mellé a labdát.
    85. perc: A fehérvári térfél közpén kiugró Kulcsárt Lőrinc lerántotta, s mivel utolsó ember volt, jogosan kapott piros lapot Vágnertől a védő.
    88. perc: Szarvas egy ütközés után a földön fekvő Dvéribe rúgott, Ring partjelző magához hívatta a játékvezetőt, és rövid megbeszélés után Vágner kiállította a csabai csatárt.
    89. perc: Horváthot Szenti buktatta 22 méterre a kaputól, Miriuta szabadrúgása a sorfalban akadt el.

Szenti Zoltánnak volt igaza, amikor úgy fogalmazott: a fehérvári találkozó hatpontos.
    A két kiesés ellen küzdő csapat nagyon óvatosan kezdett, inkább a védősorokat erősítették meg. Egy idő után magához ragadta a kezdeményezést a hazai csapat, és a vizes pályán egyre többször Babócsy kapuja előtt kalandoztak.
    A békéscsabaiak továbbra is jószerivel a védekezéssel voltak elfoglalva, csak nagyon ritkán lódultak meg, igaz, akkor egy-egy kontrájukból eljutottak az ellenfél kapujáig is. De igazi helyzetet csak egyszer-kétszer láthattunk, míg a túloldalon az idő előrehaladtával mind nehezebb helyzetbe hozták a csabai védőket a fehérvári támadók. Nemegyszer csak Babócsy remek teljesítményén múlott, hogy nem vették be a csabai kaput a házigazdák. Különösen a válogatott Horváth volt elemében, akit Bekő és Miriuta jól támogatott.
    A fordulás után nagyobb sebességre kapcsolt a Parmalat, és egyre jobban beszorította kapuja előterébe a Békéscsabát. Sokszor a 16-oson belül láthattuk a 11 vendégjátékost, akik minden eszközt felhasználtak arra, hogy messzire elrúgják a labdát a kapu előteréből. Egyre kevesebbszer merészkedtek át a békéscsabaiak, még a megszokott kontrák is egyre jobban elmaradoztak.
    A vendéglátók egy óriási szabadrúgás-kapufával megszerezhették volna a győzelmet. Ezenkívül is számtalan, óriási ziccerük adódott, de Babócsy kapus ismét legszebb napjaira emlékeztetőén védett, szinte egyedül neki köszönhető, hogy a Békéscsaba nem hagyta el vesztesen a pályát. Persze az is igaz, a döntetlennel semmit sem változtatott eddigi helyzetén.

Edzői nyilatkozatok
    Csongrádi Ferenc, a Fehérvár edzője:
    — A Békéscsaba mélyen visszaállt kapuja előterében, s az első félidőben még jól jöttek ki kapujuk előteréből, és néhány veszélyes kontrát vezettek. Mi viszont nem tudtunk igazán kibontakozni.
    — A fordulás után egy új Parmalatot láthattunk.
    — Tény, hogy sokkal többet támadtunk, de az első félidőben nem azt játszottuk, amit megszoktunk, így jelentős előnyt adtunk a vendégeknek, akik kellemetlen stílusban játszottak ellenünk.
    — Mire lehet elég ez a döntetlen?
    — Továbbra is négy ponttal vezetünk a Békéscsaba előtt, és hárman vannak mögöttünk. Remélem, még előrébb léphetünk.
    Pásztor József, a Békéscsaba edzője:
    — Az első félidőben tudatosan álltunk vissza, mert számítottunk arra, hogy a Fehérvár nekünk ront, miként tették legutóbb az újpestiek ellen is, amikor rövid idő alatt két gólt rúgtak. Innen próbáltunk kontrázni, Mracskónak volt is egy nagy helyzete, ha tovább megy a labdával, még gól is lehetett volna belőle.
    — A második félidőben elapadtak a csabai helyzetek.
    — Pedig arra számoltunk, ha sikerülne gólt rúgnunk, akár nyerhetnénk is. Volt is helyzetünk, régen ilyen helyzetben azok góllal végződtek, most nem. Pedig kitámadott a Parmalat, sürgették a játékot, de mi tehetetlennek bizonyultunk ezúttal is.
    — Mi történt Vlaicuval?
    — Megsérült, és ez nagy érvágás volt, hiszen nem volt, aki megtartsa a labdát, és aki szervezné a játékot.
    — Babócsy ezúttal is remekelt.
    — Tény, hogy igazolása jó húzásnak bizonyult. Most is nagyszerű teljesítményt nyújtott.
    — Elégedett vagy a döntetlennel?
    — A látottak alapján az egy pont megszerzésével elégedettek lehetünk, hiszen a Parmalat sokkal többet támadott, nekünk pedig csak az első félidőben volt igazi helyzetünk.
    — Mi várható a hét végén?
    — Nem tudom, hogy ez a döntetlen erőt adhat-e, de egy biztos, fogyunk, hiszen Sándor megsérült, Szarvas pedig kiállíttatta magát.

13. Parmalat 25 6 6 13 30-47 24
    14. Békéscsaba 25 3 11 11 24-38 20