MTK FC - Videoton FC Fehérvár 3 : 1 19:30

MTK FC - Videoton FCF 3-1 (2-1)
    Hungária krt., 3000 néző, V: Vágner

gólszerzők: Halmai (29.), Illés (45.), Orosz (61.), illetve Dvéri (17.)
    sárga lap: Farkasházy (81.), illetve Dulic (24.), Tóth A. (51.), Urbonas (76.)
    cserék: Zimmermann helyett Madar Cs. (67.), Orosz helyett Preisinger (73.), Farkasházy helyett Korolovszky (87.), illetve Dulic helyett Horváth A. (66.), Róth helyett Waltner (74.), Vancsa helyett Karvelis (85.)
    jók: Halmai, Illés, Orosz, illetve Bíró

Kezdőcsapatok:

MTK FC:
    Babos - Kuttor - Molnár, Szamosi - Zimmermann, Illés, Halmai, Farkasházy, Egressy - Kenesei K., Orosz

Videoton FCF:
    Bíró - Tóth A. - Urbonas, Schindler - Dulic, Vancsa, Miklós, Dvéri, Schneider - Korsós, Róth

Mivel az MTK FC a legutóbbi idényben mind a bajnoki címet, mind a Samsung Magyar-kupát megnyerte, így - külön mérkőzés nélkül - a klubé lett a magyar Szuperkupa is. Ezt a mérkőzés előtt az MLSZ képviseletében az egykori válogatott Aranycsapat hátvédje, Buzánszky Jenő adta át Illés Bélának, a kék-fehérek csapatkapitányának.

Két hazai próbálkozást lehetett feljegyezni az első negyedórában: előbb Kenesei, majd Szamosi lövését, de a fehérváriak sem álltak be védekezni. Sőt, a 17. percben megszerezték a vezetést. Dulic jobbról átívelt, Róth visszatette középre a labdát, és Dvéri hét méterről a kapu közepébe passzolt (0-1). Két percre rá tüzijáték alakult ki a Videoton kapujánál. Előbb Kenesei a jobb oldalról tíz méterről a bal kapufát találta telibe, majd Halmai ismétlése nyomán mindkét oldallécet érintve, ismét kifelé pattant a labda. A 25. percben növelhette volna előnyét a fehérvári csapat. Dulic lövése kijött Babosról, de Róth tíz méterről nagy helyzetben fölé emelt. A kihagyott helyzet megbosszulta magát, mert négy percre rá egyenlített az MTK: Illés balról, az alapvonal közeléből lágyan középre ívelt, ott több hazai játékos is üresen állt, végül Halmai bólintott három méterről Bíró kapujába (1-1). A félidő utolsó másodperceiben amolyan csattanóként újabb gólt szerzett az MTK. Halmai ugratta ki középen Illést, Urbonas hibázott, a legutóbbi gólkirály pedig Bíró felett elegánsan a hálóba emelt (2-1).

MTK-fölényben indult a második 45 perc, a vendégek már inkább a kontrákra hagyatkoztak. Az 57. percben megszületett a hazaiak negyedik kapufája is, Kenesei átadásából Illés 15 méterről találta el a bal oldali lécet. Egymás után vezette lendületes támadásait a hazai csapat, s ez a 61. percben újabb gólt eredményezett. Egressy a bal oldalon elfutott, középre lőtte a labdát, Urbonas elcsúszott és az érkező Orosz nyolc méterről kényelmesen helyezhetett a jobb sarokba (3-1). A hátralévő időben is a fehérvári térfélen folyt a játék, ám Illésék már nem tudtak többször betalálni az egyébként jól védő Bíró kapujába.

A mérkőzés elején bátran játszott a Videoton, s a letámadásos taktika többször meglepte a Lőrincz nélkül kicsit bizonytalannak tűnő hazai védelmet. Félóra elteltével azonban magára talált a bajnokcsapat, majd egyre magabiztosabb lett.

A második félidőben már csak az volt a kérdés, milyen különbségű lesz az MTK győzelme.