Ferencvárosi TC - Budapesti VSC 2 : 2 19:00

Ferencváros - BVSC-Zugló FC 2-2 (1-1)
    Üllői út, 12 000 néző, V: Juhos

gólszerzők: Nyilas (32.), Dragóner (82.), illetve Potemkin (23.), Rósa D. (60.)
    sárga lap: Jagodics (75.), illetve Bondarenko (56.), László (67.)
    cserék: Páling helyett Schultz (63.), illetve Erős helyett Rósa D. (a szünetben), Potemkin helyett Kiss I. (58.), Usvat helyett Zováth (85.)
    jók: Dragóner, Nyilas, illetve Bondarenko, Erős, Rósa D.

Kezdőcsapatok:

Ferencváros:
    Udvarácz - Dragoner - Jagodics, Szűcs - Páling, Nyilas, Vincze, Albert, Nagy N. - Nicsenko, Zavadszky

BVSC-Zugló FC:
    Végh - László - Komlósi, Bondarenko - Erős, Csiszár, Csillag, Füzi, Usvat - Bükszegi, Potemkin

A Ferencváros ugyan mezőnyfölényben játszott a találkozó elején, de a BVSC kapuja előtt rendszerint tehetetlenek voltak a hazai játékosok. A 20. és a 22. perc között viszont már három gólszerzési lehetőségek is elszalasztotak a zöld-fehérek, előbb Zavadszky célzott kétszer pontatlanul, majd egy perc múlva Nicsenko 12 m-es lövését hárította Végh.

A ferencvárosi gólhelyzetek után az első adandó alkalommal váratlanul vezetést szerzett a vendégegyüttes. A 23. percben Erős végzett el szabadrúgást a 16-os bal oldaláról, a gyenge lövés után Udvarácz hibázott, ugyanis ügyetlenül beleért a labdába, ami a kapu jobb oldalánál helyezkedő Potemkinhez került, s a fiatal csatár egy lépésről a jobb sarokba továbbított (0-1). Nem sokat kellett várni a Ferencváros egyenlítő találatára. A 32. percben Zavadszky remekül ugratta ki a jobb oldalon Nyilast, aki 14 m-ről a kapu jobb oldalába helyezett (1-1). A 40. percben Albert szerzett labdát a vasutasok térfelének középső részén, majd a 16-os előtt Nyilashoz passzolt, a válogatott középpályás azonban elügyetlenkedte a lehetőséget.

A második félidőben tovább próbálkoztak a gólszerzéssel a ferencvárosiak, de a támadások nem hoztak eredményt. Az 56. percben a BVSC kapujánál Nyilas és Zavadszky startolt a labdára, ám Végh jó ütemben jött ki, így megmentette csapatát a góltól. Rósa D. révén a 60. percben újra vezettek a zuglóiak, miután a szünetben becserélt játékos egy baloldali átadást követően tíz méterről, jobbról Udvarácz kapujába lőtt (1-2). A találat megzavarta Nyilasi Tibor vezetőedző játékosait, a vasutasok ellenben nyugodtan futballoztak. A 72. percben Nyilas lőtt kapura 14 méterről, s a felső léc fölött szállt el a labda. Ennél jobb lehetőség adódott Usvat előtt, a BVSC idegenlégiósa azonban a 79. percben óriási gólhelyzetben szintén a felső kapufa fölé lőtt. A hajrában sikerült egyenlíteniük a zöld-fehéreknek: a 82. percben egy jobboldali szabadrúgás után Dragóner öt méterről fejelte a labdát a hálóba (2-2).

A BVSC a mérkőzés végéig megérdemelten vezetett, mivel fegyelmezetten játszott és kevés gólhelyzetből két találatot szerzett, miközben a ferencvárosiak elpuskázták lehetőségeiket. Az FTC a szerencsének is köszönheti, hogy a hajrában sikerült az egyenlítés.