MTK FC - Tiszakécske FC-Eurobusz 5 : 2 19:30

2021.04.25, 19:10
    1997. augusztus 2., szombat (MTI) - Labdarúgó NB I., 3. forduló:

MTK FC - Tiszakécske FC-Eurobusz 5-2 (4-1)
    Hungária krt., 1000 néző, V: Bukovics

gólszerzők: Orosz (6., 29.), Kenesei (19., 52.), Egressy (33.), illetve Szántó (17., 51.)
    csere: Szekeres helyett Zimmermann (58.), Orosz helyett Preisinger (70.), Szamosi helyett Madar Cs. (79.), illetve Molnár helyett Cimpian (63.), Szarvas helyett Nagylaki (79.)
    jók: Csábi, Kenesei, Orosz, Egressy, illetve Szántó, Szarvas, Unyatinszki

Kezdőcsapatok:

MTK FC:
    Babos G. - Csábi - Kuttor, Szekeres - Farkasházy, Halmai, Illés, Egressy, Szamosi - Orosz, Kenesei

Tiszakécske FC-Eurobusz:
    Nagy Zs. - Barna - Balla L., Thaly - Szarvas Zs., Molnár I., Unyatinszki, Nagy L., Szántó - Maczkó, Balla M.

Az MTK kapujához szegezte ellenfelét, így nem volt meglepetés, amikor a 6. percben vezetést szerzett a hazai csapat. Egressy fejesét még hárította Nagy Zs., de Orosz közeli lövésénél már nem menthetett a tiszakécskei kapus (1-0). A vendégek is támadgattak, s a 17. percben sikerült egyenlíteniük. Szántó futott be a tizenhatos bal oldalára, majd kicselezte Babos kapust, s tíz méterről a bal alsó sarokba gurította a labdát (1-1). Nem sokáig örülhettek a találatnak a vidékiek, mivel két perccel később újra eredményes volt az MTK: egy balról érkező beadás után a jobb oldalon helyezkedő Kenesei 12 méterről a rövid sarokba lőtt (2-1).

Csaknem fél óra telt el a találkozóból, amikor harmadszor is a kapuba találtak a kék-fehérek. Illés remekül ugratta ki a bal oldalon Egressyt, aki Oroszhoz továbbított, s a válogatott csatár öt méterről a bal alsó sarokba helyezett (3-1). Nem kellett sokat várni a következő MTK-gólra sem. Ezúttal Egressy iratkozott fel a góllövőlistára, miután a 33. percben balról, 14 méterről átemelte a labdát Nagy Zs. fölött (4-1). A 36. percben Kenesei fejesét védte a tiszakécskei hálóőr. A fiatal csatár a szünetig két lövéssel is megdolgoztatta Nagy Zs.-t.

Tiszakécskei találattal kezdődött a második félidő. Ismét Szántó késztette megadásra Dobost; a vendégek baloldali középpályása 12 m-ről a kapu bal oldalába helyezett (4-2). Akárcsak az első játékrészben, Szántó gólját ezúttal is gyors Kenesei-találat követte. A hazaiak csatára egy kapu előtti keveredés után, közelről helyezett a hálóba (5-2). Ezek után kicsit visszavett az iramból az MTK, a vidéki együttes pedig ezt próbálta kihasználni, de a gyenge támadások nem veszélyeztették Babos kapuját. A 73. percben Szamosi vállalkozott távoli lövésre, a bal felső sarok mellett szállt el a labda. A 76. percben Unyatinszki 18 m-es lövését védte Babos. A 89. percben Halmai lőtt kapura, az egyik tiszakécskei játékos a gólvonalról mentett.

Az MTK sokkal jobb volt ellenfelénél, annak ellenére, hogy játékosai a második félidőben már nem igazán törekedtek a gólszerzésre. A tiszakécskeieket sem érheti szemrehányás, mivel végig lelkesen és - a lehetőségekhez mérten - támadó szellemben játszottak.