Újpesti TE - Vác FC 2-2 (1-2)
    Megyeri út, 3000 néző, V: Kurmai

gólszerzők: Kovács Z. (27., 71.), illetve Lévai (8.), Andrássy (11.)
    sárga lap: Monye (48.), illetve Boda (45.), Lévai (70.), Babos (73.)
    cserék: Herczeg helyett Kozma (36.), Jenei helyett Babati (68.), illetve Kriska helyett Schwarz (46.), Andrássy helyett Bánföldi (62.), Nyikos helyett Sándor T. (90.)
    jók: Tóth N., Kovács Z., illetve Halász, Nagy T., Horváth P.

Kezdőcsapatok:

ÚTE:
    Szűcs L. - Sebők V. - Fehér Cs., Szlezák - Jenei, Monye, Véber, Tóth N. - Herczeg M. (Kozma, 36.), Szanyó, Kovács Z.

Vác FC:
    Halász - Lévai, Kasza, Nagy T., Boda - Vojtekovszki, Babos Á., Kriska, Nyikos - Andrássy, Horváth P.

Az újpestiek rögtön a kezdést követően - beköltöztek - az ellenfél térfelére, de hatalmas meglepetésre a váciak szerezték meg a vezetést a 8. percben. Vojtekovszki ívelt jobbról szabadrúgást a kapu elé, Lévai magányosan tartózkodott ott, s biztosan bólintott a jobb alsó sarokba (0-1). A 11. percben a második gyors váci ellentámadás is gólt hozott. Andrássy kapott egy meredek átadást, lefutotta Sebőköt, s jobbról, 8 m-ről a rövid alsó sarokba lőtt (0-2). Hosszabb ideig tanácstalanság uralkodott a hazaiak soraiban, viszont szurkolótáboruk minden dícséretet megérdemel, hangosan buzdították a kedvenceket. Pontrúgás után, a 27. percben szépített az ÚTE. Szanyó 23 m-es szabadrúgása kipattant Halászról, s a labda nagy tulakodás közben Kovács Z. elé került, aki szinte az alapvonalról, 7 m-ről csavart a kapuba (1-2). A 36. percben kétszer is taps csattant a stadionba, előbb a hosszú évek után újra lila-fehérben pályára lépő, korábbi többszörös válogatott Kozma Istvánt köszöntötték, majd Szanyó 9 m-es bombája is osztatlan sikert aratott. A befejező pillanatokban Szanyó hibázott kedvező helyzetből, majd Kovács Z. bólintott lesállásból a váciak kapujába.

Viharos újpesti rohamok vezették be a második játékrészt. A 49. percben Szanyó ugratta ki Kovács Z-t, aki kisodródva a jobb kapufát találta el. Hatalmas fölénybe kerültek a lila-fehérek, a váciak arra rúgták a labdát, amerre álltak. Hiába volt azonban a hazaiak hatalmas nyomása, Halász kapuja a 71. percig nem került veszélybe. Ekkor azonban egyenlített az újpest. Tóth N. éles lövését Halász kiütötte, majd a labda az ötösön belül gurult, Kovács Z. eszmélt legelőbb, 4 m-ről a kapuba pöccintett (2-2). A 79. percben Monye hibájából Horváth P. nyargalhatott egyedül az újpesti kapura, hosszan szöktette azonban magát, s Szűcs lábbal, becsúszva mentett a 11-es pontnál. Újpesti rohamokat hoztak az utolsó percek is, a 83. percben Halász piszkálta ki a jobb felső sarokba tartó Tóth N. bombáját.

A hősiesen védekező váciak megérdemelten jutottak az egy ponthoz, a kevés elképzeléssel harcoló újpestiekkel szemben.