Siófoki Bányász FC - Győri ETO FC 1 : 3 19:00

2021.04.18, 18:56
    1997. szeptember 3. szerda (tud) - Labdarúgó NB I., 7. forduló:

Siófoki Bányász SE - Győri ETO FC 1-3 (0-1)
    Siófok, 5 000 néző, V: Márton

gólszerzők: Soós (64.), illetve Csató J. (43.), Vayer (50.), Szarvas (75. - 11-esből)
    sárga lap: Soós K., (29.), Pest K. (36.)
    cserék: Szabadi helyett Ördög (70.), Szabó Z. helyett Roik (85.) , illetve Csató J. helyett Szarvas (60.), Fodor helyett Gőgh (70.), Fehér helyett Bodor (80.)
    jók: Bimbó, László, Kovács B., illetve Molnár, Lakos, Mracskó, Vayer

Kezdőcsapatok:

Siófok:
    Posza - Szabadi, Bimbó, László, Perger - Győri, Kovács B., Pest K. - Soós, Szabó Z. Pest R.

Győri ETO:
    Molnár - Stark, Lakos, Csató J., Puglits - Mracskó, Fodor, Csató S., Korsós, Fehér M., Vayer

Nagy iramban kezdtek a csapatok, az első 10 percben mindkét fél a védekezésre fordította erejét. A siófok részéről Szabó veszélyeztett, míg az ellenfélnél Fehér nagyerejű lövését védte bravúrosan Posza.

A továbbiakban a hazai csapat fölénybe került, támadások sorozatát vezette, de nem bírt a kemény ETO-védelemmel. A 43. percben a kaputól 35 méterre szabadrúgáshoz jutott a győri csapat és a rosszul felállt sorfal mellett Csató J. kilőtte a jobb alsó sarkot (0-1)

Az 50. percben Fehér jobboldali beadását a késlekedő védők mellett Vayer 12 m-ről a bal sarokba vágta (0-2). A kétgólós vezetés birtokában az ETO fölénybe került és egy jó negyedórás időszakban a hazai játékosok csak keresték a labdát. A 64. percben Soós a védők között betört a tizenhatoson belülre, s a kimozduló Molnár mellett a kapu közepébe lőtt (1-2). A szépítő gól után feltámadt a hazai csapat, s öt perc leforgása alatt két kapufát is lőtt. A sikertelenség után a 75. percben egy ártatlan kezezés miatt, a játékvezető tizenegyest ítélt a vendégek javára, amit Szarvas a bal alsó sarokba lőtt (1-3). A vendégek a biztos vezetés tudatában a hátralévő játékidőben tartották a labdát és így sorrendben hetedik győzelmüket aratták.

A végig jó iramú és változatos mérkőzésen a kétgólos győzelemhez szerencsére is szükségük volt a vendégeknek.