Ferencvárosi TC - Videoton FC Fehérvár 4 : 1 14:30

2021.03.24, 21:32
    1997. szeptember 21. vasárnap (MTI) - Labdarúgó NB I., 9. forduló:

Ferencváros - Videoton FCF 4-1 (2-1)
    Üllői út, 6000 néző, V: Juhos

gólszerzők: Horváth F. (19.), Nicsenko (43.), Vincze (64., 81.), illetve Róth (11.)
    sárga lap: Albert (32.), Dragóner (34.), Vincze (64.), illetve Schindler (23.), Dvéri (35.), Horváth A. (65.)
    piros lap: Dvéri (64.)
    csere: Nagy N. helyett Vincze (62.), Albert helyett Schultz (66.), illetve Róth helyett Miklós (70.), Urbonas helyett Schneider (70.), Korsós helyett Waltner (79.)
    jók: Vincze, Horváth F. illetve Bíró

Kezdőcsapatok:

Ferencváros:
    Udvarácz - Dragóner - Páling, Szűcs - Lipcsei - Nyilas, Albert, Miriuta, Nagy N. - Horváth F., Nicsenko

Videoton:
    Bíró - Dulic, Makrickij, Schindler - Tóth, Dvéri, Horváth A., Urbonas, Róth - Takács, Korsós

A kezdeti ferencvárosi mezőnyfölény ellenére a 11. percben a Videoton szerzett vezetést. Dvéri remek ütemben ugratta ki Róthot, aki a kiinduló Udvarácz mellett félmagasan lőtt a kapu bal oldalába (0-1). Kisvártatva egyenlítettek a hazaiak. Lipcsei szabadrúgását Bíró csak kiütni tudta, Nyilas megkaparintotta a labdát, keresztbe ívelt, és Horváth F. közelről a hálóba fejelt (1-1). Támadásban maradt a zöld-fehér gárda. Horváth F. remekül tálalt Lipcsei elé, aki nagy erővel a bal kapufára lőtt. A 31. percben újra a kapufa lett a főszereplő. Albert kiugratása után Nicsenko lőtt, Bíró a keresztléc segítségével hárított. A fehérváriak előtt is adódott
    helyzet. Horváth A. jobboldali lövését Udvarácz visszalépve tolta szögletre. A félidő végén már a Ferencvárosnál volt az előny. Miriuta lövését Bíró kissé suta mozdulattal kitenyerelte, és a berobbanó Nicsenko a kapu jobb alsó sarkába helyezett (2-1).

A második játékrész elején Lipcsei a 16-oson belül buktatta Korsóst, a megítélt büntetőt Dvéri lőtte, azonban Udvarácz gyors vetődéssel hárított. Megjegyzendő, hogy Lipcsei az ilyenkor kijáró sárga lapot nem kapta meg. A kivédett 11-es ténye feltüzelte a Ferencvárost, gyorsan két nagy helyzetet alakított ki Bíró kapujánál, azonban a fehérvári hálóőr - igaz, egyszer a védőtárs segítségével - résen volt. A 64. perctől emberhátrányban játszott a Videoton, ugyanis Dvéri megkapta második sárga lapját is. Az előnyt gyorsan kihasználták a hazaiak, a két perccel korábban pályára lépett Vincze 22 m-ről a fehérvári kapu jobb felső sarkába bombázott. Szépségdíjas gól volt (3-1). Szinte csak a vendégek térfelén pattogott a labda, percenként alakult ki helyzet Bíró kapuja előtt. A 76. percben Páling szöglete kivágódott a védőkről, Miriuta kapásból tüzelt, a Videoton portása ujjheggyel tolta ki a labdát. Később ugyancsak egy ferencvárosi sarokrúgás okozott veszélyt, azonban Horváth F. fejesét Bíró a levegőben úszva ütötte ki. Amit közelről védeni tudott a vendégkapus, az távolról ismét beakadt. A 81. percben Vincze 25 m-ről vállalkozott, a labda mintha zsinóron húzták volna, a kapu bal felső sarkában kötött ki. Ez a találat is élményszámba ment (4-1).

A Ferencváros különösen a második 45 percben nyújtott teljesítményével megérdemelten tartotta otthon a három bajnoki pontot.