MTK FC - Ecker-Stadler FC 5-0 (2-0)
    Hungária krt., 2000 néző, V: Molnár L.

gólszerzők: Orosz (31., 73.), Lőrincz E. (47.), Illés (83.), Kenesei (91.)
    sárga lap: Molnár Zoltán (39.), illetve Nagy S. (29.)
    cserék: Molnár Zoltán helyett Madar (64.), Preisinger helyett Kenesei (67.), Szamosi helyett Egressy (88.), illetve Juskevic
    helyett Demicovic (68.), Holló helyett Varga E. (72.)
    jók: Lőrincz, Molnár Zoltán, Halmai, Orosz, Illés, illetve a Stadlerból senkit nem lehet kiemelni.

Kezdőcsapatok:

MTK:
    Babos G. - Lőrincz E. - Kuttor, Molnár Zoltán - Farkasházy, Zimmermann, Illés, Halmai, Szamosi - Preisinger, Orosz

Ecker-Stadler:
    Nagy G. - Schultz, Resko, Nagy S., Juskevic - Kovács Zs., Molnár Zoltán, Jeremejev, Farkas T. - Borgulya, Holló

Az eddig gyengélkedő Ecker-Stadler vendégeskedett a Hungária körúton szombat este, és nem úgy festett a helyzet, hogy a "pontosítást" éppen a bajnoki címvédő otthonában kezdi meg. Ennek jegyében indult a mérkőzés. A hazaiak kezdeményeztek. A negyedik percben Lőrincz szokatlan szerepkört vállalva remek cselekkel csatárként tört előre, a 16-osnál járt, amikor szabálytalankodtak ellene, de a bírói síp néma maradt. Csakúgy, mint a 7. percben, amikor Illés 11 méterről a hálóba emelt labdájánál érvénytelenítette a gólt. Szidták is Molnár László felmenőit a nézőtéren "rendesen"...

A 12. percben viszont csak Illést illethették szemrehányással, miután egy méterről senkitől sem zavartatva is az üres kapu fölé tudta emelni a labdát. Később Preisinger ügyetlenkedései miatt bosszankodhattak a hazai szurkolók, akik MTK-s gólözönt vártak, de a vezető találat nem akart megszületni. Pedig a 28. percben pazar szóló, pompás cselsorozat végén Illés emelésénél már minden helyénvalónak látszott, a vendéglátók balszerencséjére azonban a baloldali kapufa is a helyén állt, amelyről nem be, hanem kifelé pattant a labda. A 31. percben aztán megszakadt a negatív sorozat. Halmai nagyszerű indításával Orosz ellépett, és 13 méterről Nagy G. fölött a jobb alsó sarokba emelt (1-0). A 38. percben furcsa esemény történt: a hazai Molnár Zoltán labdát szerzett, egyedül meglépett, az elé kifutó Nagy G.-n is átemelte a játékszert, amikor a földre zuhant, ám alakítását műesésként értékelte a játékvezető, és nem a kapusnak, hanem az MTK futballistájának adott sárga lapot.

Már a 47. percben járt az óramutató, amikor szabadrúgáshoz jutottak a kék-fehérek. Lőrincz állt a labda mögé, és a jobb felső sarokba csavarta a labdát, amely a kapufát is érintve landolt a hálóban (2-0).

A folytatásban rögtön Orosz került helyzetbe, a vendégek kapusa bravúrral szedte le lábáról a labdát, majd az 50. percben Halmai 30 méteres bombájánál mutatta meg képességeit, a Stadler portása. A 63. percben végre nem kárhoztatták, hanem megtapsolták Preisingert, az MTK huszonegyese ekkor kapáslövéssel próbálta bevenni Nagy G. hálóját, ám a baloldali kapufa ezúttal is az akasztóiak szolgálatába szegődött, tudniillik a mezőnybe pattant vissza róla a labda. Orosz kísérleténél viszont már átpártolt ugyanez a kapufa a hazaiakhoz, a 73. percben ugyanis a csatár lövése a kapufáról a hálóba pattant (3-0). Válasz gyanánt az akasztói Molnár Zoltán szépíthetett volna, de Babos előbb a léc segítségével hárított, majd a vendégek középpályásának közeli kísérletét mentette vetődéssel a 75 percben. A 83.-ban viszont felállva ünnepelt a publikum: a csereként bejött Kenesei szöktetéséből Illés rávezette a labdát a kapusra, és emelése a bal alsó sarokban kötött ki (4-0). A kegyelemdöfést pedig a 91. percben adta meg Kenesei, aki kilőtte a baloldali hosszú sarkot (5-0).

Az erősportokból kölcsönözve a kifejezést: több súlycsoportnyi különbség volt a két csapat között. A vendégek még a helyzetszerűségig sem jutottak el, gyakorlatilag végigvédekezték a mérkőzést, ám ez sem segített rajtuk.