Zalahús-Zalaegerszegi TE FC - Tiszakécske FC-Eurobusz 6 : 0 17:00

1. avatar: fgymat
    2021.01.16, 06:38 (szerk.: 2021.01.16, 10:45)
    Sajnos az 1997-es évet még kutatni kell, az MLSZ-nek nincs ebből az időből adatbázisa és az akkori újságoknak vagy az MTI vagy saját tudósító volt a forrása. Ráadásul ez még az internet és a mindenki számára elérhető mobiltelefonok kora előtt volt, sokszor félreértették a rossz minőségű vonalas telefonon jelentést, például itt is: A Nemzeti Sport László írt, de ilyen vezetéknevű játékos nem volt a csapatban. A futballmanach valószínűleg a Lászlóból, Török Lászlóra következtetett. De Török sérült volt, egyszerűen az történt, hogy a Szántót félreértették Lászlóra. A Zalai Hírlap, a Petőfi Népe (a csapatok regionális újságai), a Futballévkönyv 98, Szántót írt.
    A mérkőzés előtti tervezett összeállítás, látszik, hogy Török sérült, Szántó a csapatban:
    Nemzeti Sport
    1997.11.19

2. avatar: flex
    2021.01.16, 04:33
    Nem gondoltam hogy még a XX.század végén is kutatni kell,hogy ki is lépett pályára egy első osztályú mérkőzésen.

3. avatar: magyarfutball.hu
    2021.01.15, 19:02 (szerk.: 2021.01.16, 10:51)
    Az MTI szerint a Tiszakécskében Szántó Róbert játszott, a Nemzeti Sport szerint "László", a futbalmanach szerint pedig Török László.

4. avatar: magyarfutball.hu
    2021.01.15, 19:00
    1997. november 19., szerda (tud) - Labdarúgó NB I., 16. forduló:

Zalahús-ZTE FC - Tiszakécske FC-Eurobusz 6-0 (3-0)
    Zalaegerszeg, 4000 néző, V: Kiss B.

gólszerzők: Csóka (10.), Casoltan (12.), Kámán (19., 11-esből, 66.)
    Kovács N. (58.), Sebők (75., 11-esből)
    sárga lap: Csóka (25.), Casoltan (37.), Nagy A. (38.), illetve Collins (15.), Nagy L. (75.), Balla L. (80.)
    csere: Molnár B. helyett Szabó II. (76.), Casoltan helyett Varga T. (76.), Sebők helyett Molnár L. (83.), illetve Vidákovics helyett Ciprian (46.), Unyatinszky helyett Mike (76.), Balla helyett Bujáki (31.)
    jók: Kámán, Casoltan, Sebők, Kovács N., Szőke, illetve Balla L.

Kezdőcsapatok:

ZTE:
    Vlaszák - Nagy A., Csóka, Gaál - Szőke, Molnár B., Kovács N., Németh T., Casoltan - Sebők J., Kámán

Tiszakécske:
    Nagy Zs. - Balla L., Sipos, Thaly - Bagi, Vidákovics, Unyatinszki, Nagy L., Szántó - Balla M. (Bujáki 31.), Collins

A 3. percben Casoltant buktatták a kaputól 20 m-re, a szabadrúgást Sebők alig lőtte a jobb sarok mellé. A vendég Tiszakécske nem állt be védekezni, bátran támadott, de helyzetet nem sikerült kialakítania Vlaszák kapuja előtt, sőt, bátorságát gyorsan megbánta a vendégcsapat, hiszen a 10. percben Sebők szögletét Casoltan megcsúsztatta, s a hosszú saroknál helyezkedő Csóka előbb 4 m-ről a védőkbe lőtt, majd a kipattanó labdát biztosan helyezte a kapuba (1-0). A 12. percben Szőke futott el a jobb oldalon, beadását Casoltan a védőket megelőzve három lépésről a jobb felső sarokba fejelte (2-0). A 18. percben ismét Szőke futott el a jobb oldalon, majd betört a 16-oson belülre, ahol Vidákoviccsal ütközött, a megítélt büntetőt Kámán a jobb sarokba lőtte (3-0).

A három hazai találatot követően a ZTE került fölénybe, sorra vezette támadásait. A 26. percben Casoltan beadását Sebők 10 m-ről fejelte Nagy Zs. ölébe. A folytatásban továbbra is a ZTE irányította a játékot, a vendégek csak elvétve jutottak el a zalaiak kapujáig, de helyzetet nem sikerült kialakítaniuk Vlaszák kapuja előtt.

A második félidőt is a vendégek kezdték jobban, enyhe mezőnyfölényt harcoltak ki, de aztán a ZTE ismét "ötödik sebességbe" kapcsolt, és folytatta a gólgyártást. Az 58. percben Kovács N. 30 m-ről lövésre szánta el magát, labdája a meglepett Nagy Zs. fölött hullott a kapuba (4-0). A 66. percben Casoltan lépett ki, Nagy Zs. előbb hárított, ám a kipattanó labdát Kámán 6 m-ről a kapuba gurította (5-0). A 68. percben erős lövés szállt Vlaszák kapuja felé, Nagy L. lövése alig ment a jobb sarok mellé. Parádézott a ZTE, sorra alakította ki helyzeteit a vendégek kapuja előtt. Németh fejelt a 75. percben a felső lécre, majd még ugyanebben a percben Kámánt buktatták a 16-oson belül, a megítélt 11-est Sebők a jobb sarokba lőtte (6-0).

A ZTE az első félidőben tíz perc alatt három gólt lőtt, s ezzel megrogyasztotta ellenfelét. Ezután az történt a pályán, amit a hazaiak akartak, és ilyen különbséggel is megérdemelten győzték le a vendégegyüttest.