Újpesti TE - Zalahús-Zalaegerszegi TE FC 1 : 0 14:30

Megyeri út, 3500 néző, V: Szabó Zs.

gólszerző: Korsós A. (89.)
    sárga lap: Fehér (26.), Korsós A. (32.), Pető (42.), illetve Kámán (3.), Németh (17.), Kocsárdi (23.), Arany (69.), Filó (74.)
    piros lap: Pető (87.)
    csere: Herczeg helyett Babati (64.), Tóth N. helyett Kiskapusi (89.), illetve Kámán helyett Szőke (59.), Németh helyett Szabó II (59.), Sebők J. helyett Varga (85.)
    jók: Korsós, Tóth N., illetve Sebők J.

ÚTE:
    Bíró - Sebők V. - Fehér, Tamási - Pető, Kozma, Véber, Szlezák - Herczeg, Korsós, Tóth N.

ZTE:
    Vlaszák - Kocsárdi, Szabó I., Csóka, Filó - Sebők J., Molnár, Arany, Németh - Kámán, Casoltan

Az első helyzet a ZTE előtt adódott: Sebők J. 20 m-es lövését védte Bíró. Kisvártatva jött a válasz: Tóth N. szintén 20 méterről kísérletezett, a labda alig ment mellé. A 10. percben egy újpesti szögletet követő közeli fejest öklözött szögletre Vlaszák. A 28. percben Tóth N. 5 méteres csúsztatása centiméterekkel kerülte el a zalai kaput. A 40. percben Németh indítását követően Sebők J. lépett ki a lestaktikát alkalmazó újpesti védők között, már csak Bíróval állt szemben, ám a csatár léc alá tartó lövését a kapus kiütötte. A félidő vége előtt Tóth N. perdítését tolta az alapvonalon túlra Vlaszák.

A második játékrész elején Molnár 14 m-es lövése suhant el az újpesti kapu mellett. Negyedórás mezőnyjáték után Szlezák egy lecsorgó labdát gurított a ZTE kapuja mellé. Fél perc múlva Tóth N. távoli lövése kerülte el a vendégek kapuját. A 70. percben Véber rúghatott szabadrúgást a jobb oldalról, a beívelést Pető 5 m-ről fejelte kapura, a labda alig ment fölé. Hét perc múlva a zalai védők a kapujuk előtt pattogó labdát közvetlenül a gólvonal elől mentették szögletre. Az utolsó előtti percben megszerezte a győztes találatot a Pető kiállítása nyomán tíz fősre olvadt, de továbbra is rohamozó Újpest. Szlezák baloldali beívelését Korsós A. megcsúsztatta, a labda Vlaszák kapujának bal alsó sarkába hullott (1-0).

Az Újpest nehézkes játéka ellenére összességében megérdemelten tartotta otthon a három pontot.