Győri ETO FC - Vác-Zollner FC 3 : 0 17:00

Győri ETO FC - Vác-Zollner FC 3-0 (0-0)
    Győr, 8000 néző, V: Juhos

gólszerzők: Ferenczi (48., 66.), Fehér M. (69.)
    sárga lap: Fehér M. (37.), Salagean (53.)
    csere: Stark helyett Ferenczi (46.), Vayer helyett Gögh (83.) Fodor helyett Cseke (87.), illetve Babos Á. helyett Rob (58.), Vén helyett Kulcsár Á. (58.), Füle helyett Kriska (74.)
    jók: Korsós Gy., Somogyi, Ferenczi, illetve Vojtekovszki

Győr:
    Baji - Korsós, Lakos, Stark - Mracskó, Csató S., Somogyi, Salagean - Fodor, Fehér, Vayer

Vác:
    Hámori - Lévai, Strasser, Kasza, Babos - Vojtekovszki, Vén, Schwarcz, Nyikos - Horváth, Füle

A listavezető győrieknek a vendég Vác ellen csak a győzelem lehetett az igazán elfogadható eredmény, ennek tudatában a hazaiak azonnal fölényt harcoltak ki, amit két gyors szöglet is jelzett az első tíz percben. Igazi helyzet azonban a váciak előtt adódott a 11. percben, amikor Vojtekovszki 14 m-ről alig lőtt a jobb sarok mellé. Negyed óra után kiegyenlítettebbé vált a játék, néhány győri védelmi rövidzárlat pedig meleg pillanatokat okozott a hazai kapu előtt. Hiába támadott többet az ETO, játékából hiányzott az átütőerő és futballistái még kapura se nagyon lőttek. Támadásaikkal csak a szögletrúgásig jutottak el, gólesélyig nem.

Hazai góllal kezdődött a második félidő. A 48. percben Somogyi jól ugratta ki a csereként beállt Ferenczit, aki 10 m-ről a jobb sarokba lőtt (1-0). A vezető gól megnyugtatta a Győrt, mindjárt gördülékenyebbé váltak támadásai. A Vác kettős cserével igyekezett az eredményen változtatni. A 66. percben Fodor baloldali szögletét Fehér M. tovább csúsztatta fejjel Ferenczinek, aki 3 m-ről, szintén fejjel a kapuba továbbított (2-0). A 69. percben Vayer beadását a változatosság kedvéért ezúttal Ferenczi gurította vissza Fehér M.-nek, aki 5 m-ről a jobb sarokba lőtt (3-0). A 83. percben Vojtekovszki kis híján belőtte csapata szépítő gólját, de Baji a léc alól kitornázta a váci játékos 17 m-ről szabadrúgásból kapura eresztett lövését.

A győriekre egy félidőn keresztül bénítólag hatott, hogy őket tartották a mérkőzés nagy esélyesének. A második játékrészben jött gyors gól aztán feloldott minden görcsösséget és a listavezető magabiztos játékkal gyűjtötte be a három pontot a helyenként jól játszó Vác ellenében.