Újpesti TE - Debreceni VSC-Epona 5 : 0 19:00

Újpesti TE - DVSC-Epona 5-0 (2-0)

Megyeri út, 10 000 néző (javított nézőszám), V: Arany
    gólszerzők: Herczeg (18., 75.), Tóth N. (20.), Pető (62.), Eszenyi (88.)
    sárga lap: Szlezák (35.), illetve Böőr (17.), Bernáth (66.), Pető (88.)
    csere: Tóth N. helyett Monye (65.), Tamási helyett Kiskapusi (75.), Pető helyett Eszenyi (79.), illetve Bernáth helyett Ulveczki (68.), Bodnár helyett Sándor Cs. (73.), Benczik helyett Harangi (79.)
    jók: Jenei, Fehér, Tóth N., Herczeg, illete Stupar, Vadicska

ÚTE:
    Bíró - Sebők - Tamási, Fehér - Jenei, Pető, Tóth N., Kozma, Szlezák - Herczeg, Korsós

DVSC:
    Téglási - Stupar - Bernáth, Szatmári - Bodnár, Pető, Vadicska, Benczik, Böőr - Dombi, Kiss

A hazai csapat, a bajnokság éllovasa az első perctől kapujához szorította a csupa fiatalokból álló debreceni együttest, de a valódi helyzetek kialakításával hadilábon álltak a vendéglátók, egészen a 18. percig. Ekkor Tóth N. ívelt jobbról középre a 16-os vonalára, Korsós fejjel csúsztatta a lesgyanús helyzetben kiugró Herczeghez a labdát, az újpesti csatár ügyes átvétel után a kimozduló Téglási alatt 7 m-ről a kapuba gurított (1-0). A 20. percben Herczeg az alapvonalról pontosan adott középre Tóth N. elé, a lila-fehérek válogatottja 8 m-ről kilőtte a jobb alsó sarkot (2-0). A 37. percben vezette első veszélyes támadását a DVSC. Dombi futotta le védőjét, pontosan adott középre, Böőr azonban 8 m-ről fölé lőtt.

Az újpestiek a pályán meghosszabbították a pihenőidőt, hiszen 17 percen át csak a saját térfelükön gurigáztak, miközben a vendégek irányították a játékot. A 62. percben Tóth N. ívelt balról egy szögletet, a labdára Pető jó ütemben mozdult rá, s 5 m-ről a jobb felső sarokba fejelt (3-0). A 71. percben Ulveczki lövését Tamási a
    gólvonalon hárította, majd Dombi lőtt közelről az elvetődő újpesti kapusba. Változatos volt a játék, a vendégek lelkesedéssel
    igyekeztek csökkenteni a tudáskülönbséget. A 75. percben újabb szögletből növelte előnyét az Újpest. A jobboldalról beívelt labdát Sebők fejelte kapura, a debreceni védők a gólvonalról röviden mentettek és Herczeg három m-ről a léc alá bombázott (4-0). A 88. percben Fehér 25 m-es hatalmas lövését Téglási a bal kapufára tenyerelte, a kipattanó labdát Eszenyi 5 m-ről küldte a kapuba (5-0).

Az ÚTE jó játékkal magabiztosan győzte le a lelkesen, de eredménytelenül futballozó fiatal debreceni együttest.