Nyírség-Spartacus FC - MTK Hungária 1 : 3 17:00

2019.02.07, 18:04 (szerk.: 2019.02.07, 18:08)
    Az MTI tévedett, Cap játszott nem Capatina (Ő kettős játékengedéllyel játszott a Tiszavasváriban):
    A Szabolcs megyei edzőnek nem kis gondot okozott a sok sérülés, valamint, hogy Capot a Nyíregyháza visszarendelte, sőt, a profimérkőzésen ki is állították,

Nemzeti Sport, 1998.08.24
    Tiszavasvári-Pécsi MSC tudósítás (a meccsen játszott Capatina)
    Mint ahogy a másik oldalon nagyon mérgesek Valerij Capra, a kényszerből visszatért, ám a kiállításig jól játszó söprögetőre. A kettős játékengedélyű ukrán újonc ráadásul nemcsak a Nyírség-Spartacusszal bánt el, hanem az őt már jövő héten visszaváró tiszavasváriakkal, a piros-kékek fiókcsapatával is.

Az MLSZ fegyelmi bizottsága kedd délutáni ülésén Preisinger Sándort (MTK Hungária FC), mint visszaesőt, négy bajnoki mérkőzéstől eltiltotta. Valerij Cap (Nyíregyháza) három, Dejan Milovanovics (Dunaferr) és Csertői Aurél (Kispest-Honvéd) két-két bajnoki összecsapáson nem léphet pályára.

Nemzeti Sport
    1998.08.25

2019.02.07, 15:12
    Nyíregyháza, 1998. augusztus 22. szombat (tud) - A labdarúgó Raab Karcher Professzionális Nemzeti Bajnokság (PNB) 5. fordulójában:

Nyírség-Spartacus FC - MTK Hungária FC 1-3 (0-1)
    Nyíregyháza, 11 000 néző, V: Juhos

gólszerzők: Kirchmayer (76.), illetve Szekeres (43.), Illés (60., 85.)
    sárga lap: Kiss (26.), illetve Erős (52.)
    piros lap: Capatina (45.), illetve Preisinger (45.)
    csere: Barna helyett Bessenyei (63.), Göncz helyett Novák (63.), Sira helyett Janics (72.), illetve Kenesei helyett Csordás (83.), Madar helyett Balaskó (88.)
    jók: Celeszki, Kirchmayer, illetve Lőrincz, Madar, Kenesei, Illés

Nyíregyháza:
    Celeszki - Szatke, Capatina, Kiss - Sira, Kondora, Barna, Göncz - Szabó - Baranyi, Kirchmayer

MTK:
    Babos - Molnár, Lőrincz, Komlósi, Szekeres - Madar, Illés, Erős, Szamosi - Kenesei, Preisinger

A hatodik percben, Erős 22 méteres szabadrúgása után a felső lécen csattant a labda. A 21. percben Kirchmayer szabadrúgása suhant el a bal kapufa mellet. A 26. percben Illés beadása üresen találta Preisingert, aki öt méterről fejelt, Celeszki nagy bravúrral védett. A 34. percben ismét Preisinger került helyzetbe, 8 méterről mellé fejelt. A 42. percben az előrelopakodó Lőrincz beadását Barna alig fejelte saját kapuja mellé. Jobb oldali vendégszöglet után Celeszki röviden öklözte a labdát, amelyik Capatináról Szekeres elé pattant, aki közelről lőtt a kapuba (0-1).

A 45. percben egy újabb vendégszögletnél Preisinger megütötte Celeszkit, Capatina azonnal törlesztett Juhos játékvezető mindekttőjüknek felmutatta a piros lapot.

Az 58. percben Kenesei 12 méteres lövését védte Celeszki. A 60. percben Illés először került helyzetbe, 14 méterről lőtt, s labdája utat talált a hálóba (0-2).

A 76. percben Baranyi jobboldali beadását Szabó fejelte Kirchmayer elé, aki 8 méterről lőtt a kapu közepébe (1-2).

A 81. percben villámgyors vendégakció végén Kenesei 14 méteres lövését védte Celeszki. A 83. percben egy baloldali beadás átszállt Celeszki felett, ám Illés 6 méterről az üresen maradt kapu mellé fejelt. A 85. percben Illés lépett meg a bal oldalon és 14 méterről lőtt a jobb sarokba (1-3). A várakozásnak megfelelően a rutinos fővárosiak irányították a játékot és győzelmük megérdemelt.