MTK Hungária - Kispest-Honvéd FC 3 : 0 19:00

2019.02.01, 13:18
    Budapest, 1998. szeptember 21., hétfő (MTI) - A labdarúgó Raab Karcher Professzionális Nemzeti Bajnokság (PNB) 8. fordulójában:

MTK Hungária FC - Kispest-Honvéd FC 3-0 (1-0)
    Hungária körút, 3000 néző, V: Bukovics

gólszerző: Szekeres (33.), Orosz (62.), Kenesei (91.)
    sárga lap: Halmai (88.), illetve Tarlue (10.), Pintér (52.), Hungler (57.), Plókai (83.)
    csere: Erős helyett Balaskó (a szünetben), Orosz helyett Csordás (69.), illetve Azoitei helyett Holló (64.), Dubecz helyett Cseke (74.)
    jók: Molnár, Halmai, Madar, illetve Vezér

MTK:
    Babos - Komlósi - Molnár, Szekeres, Szamosi - Erős, Madar, Halmai, Illés - Orosz, Kenesei

Kispest:
    Vezér - Hungler - Gabala, Müller, Plókai - Bánföldi, Tarlue, Dubecz, Pintér - Azoitei, Kabát

Az MTK kezdte frissebben a mérkőzést, már az első percektől a vendég kispestiek térfelén folyt a játék. Eleinte ez csak szögletekben mutatkozott meg, aztán az 5. percben Kenesei lövését kellett hárítania Vezérnek. Ezt követően futószalagon jöttek az MTK-támadások. A 7. percben Molnár cselezett befelé az alapvonaltól, majd Illéshez játszott, aki sarokkal visszatette a labdát, de Hungler becsúszva mentett a gólhelyzetbe került MTK-védő elől.

Az első negyedóra végén csak Vezér kapusnak köszönhette a foggal-körömmel védekező Kispest, hogy nem került hátrányba. A piros-feketék hálóőre a 16. percben Kenesei 20 m-es bombaerős szabadrúgását követően ütötte szögletre a labdát. A 26. percben Molnár Zoltán sokadszor cselezte be magát lövőhelyzetbe, önzetlenül Oroszhoz játszott, aki centiméterekkel a keresztléc fölé lőtt. Az ellentámadásból a Kispest kialakította első veszélyes helyzetét, de Azoitei 4 m-ről a kapu fölé fejelt.

A 33. percben érett góllá az MTK fölénye. Szamosi szöglettel felérő szabadrúgása után Szekeres két méterről fejelt a hálóba (1-0).

Az MTK játékosait szemmel láthatóan felélénkítette a gól, ezt követően még nagyobb elszántsággal küzdöttek, de több gólt már nem tudtak szerezni az első játékrészben.

Harcosabb Kispest jött ki a második félidőre az öltözőből, de továbbra is a jobb játékerőt képviselő MTK irányította a mérkőzést.

A vendégvédők egyre durvább eszközökkel próbálták megállítani az MTK sorozatos támadásait, ennek következményeként öt percen belül Pintér, és Hungler is sárga lapot kapott. Bukovics játékvezető sokszor engedte a kispesti játékosok sportszerűtlen megmozdulásait, Plókai például a földön fekve rántotta le mezénél fogva a kilépő Madart - megtorlatlanul.

A 62. percben növelte előnyét az MTK. Egy hazai bedobás után Orosz Ferenc a vendégek 16-osáig futott, átemelt a kifutó Vezér felett, majd a labdát utolérve, közelről lőtt a hálóba a menteni igyekvő kispesti védők között (2-0).

A 85. percben Kenesei a kaputól 25 m-re álló Madarhoz passzolt hátra, aki kapásból lőtt, de Vezér ezúttal még védett. A mérkőzés 91. percében az aktívan játszó Kenesei Krisztián is feliratkozott a gólszerzők közé. 22 m-es szabadrúgásból csavarta a labdát Vezér kapujába (3-0).

Az MTK végig irányította a mérkőzést, és ráerőltette akaratát ellenfelére. A kék-fehér játékosok annyit adtak ki magukból, amennyi a magabiztos győzelemhez szükséges volt.