Újpest FC - Vasas Danubius Hotels 2 : 0 18:00

2023.01.26, 14:12
    Fontos győzelem a rangadón 10 emberrel. smiley

2. avatar: fgymat
    2019.02.15, 13:42
    SÁRGA LAP: Hámori (sípszó után lőtt a kapuba) a 28., Tamási (Hámorit húzta vissza) a 35., Tóth A. (Kovács Zoltánt rúgta meg hátulról) a 36., Maczó (Kovács Zoltánt lökte el) a 61., Geress (Herczeget lökte fel) a 69., Aranyos (reklamálásért) a 74. percben

Nemzeti Sport
    1998.10.25

3. avatar: magyarfutball.hu
    2019.01.31, 11:25
    Az MTI szerint Geress helyett Mónos kapott lapot.

4. avatar: magyarfutball.hu
    2019.01.31, 11:23
    Budapest, 1998. október 24. szombat (MTI) - A labdarúgó Raab Karcher Professzionális Nemzeti Bajnokság (PNB) 12. fordulójában:

Újpest FC - Vasas Danubius Hotels 2-0 (0-0)
    Megyeri út, 3000 néző, V: Piller

gólszerzők: Kovács Z. (55.), Pető (70.)
    sárga lap: Tamási (35., 45.), illetve Hámori (28.), Tóth A. (36.), Maczó (61.), Mónos (69.), Aranyos (74.)
    piros lap: Tamási (45.)
    csere: Korsós helyett Kvasz (a szünetben), illetve Zombori helyett Maczó (60.), Tóth A. helyett Geress (60.), Szilveszter helyett Sowunmi (72.)
    jók: Sebők, Jenei, Kovács Z., illetve Aranyos

Újpest:
    Bíró - Sebők - Kiskapusi, Tamási - Jenei, Pető, Fehér, Szlezák - Herczeg, Kovács Z., Korsós

Vasas:
    Végh - Mónos, Tóth A., Juhár, Aranyos - Szilveszter, Váczi, Galaschek, Zombori - Hámori, Pál

Eredménytelen mezőnyjátékkal telt az első félidő nagy része. Veszélyt mindössze Váczi 17 m-es szabdarúgása jelentett a 21. percben, de a labda centiméterekkel elkerülte a hazai kapu jobb oldalát.

A 45. percben Tamási elütötte a bal oldalon előretörő Zomborit, amiért sárga lapot kapott, ám mivel ez már a második ilyen kártyája volt, Piller játékvezető kiállította az újpesti védőt.

Meglepetésre az emberhátrányban játszó Újpest kezdte jobban a második félidőt. Az 50. percben Jenei 20 m-es szabadrúgását védte bravúrral Végh. Az 55. perc meghozta a hazaiak vezető gólját. Jenei lőtte jobbról középre a labdát, amit a kapu előtt két védő és Végh kapus is elvétett, majd az üresen álló Kovács Z. számára már nem okozott nehézséget 3 m-ről a kapuba továbbítani (1-0).

A gól megfogta az amúgy is gyengén játszó vendégcsapatot. A Vasas-játékosok többnyire csak szabálytalanul tudták megállítani a hazaiakat. A 70. percben eldőlt a mérkőzés. Az Újpest jutott szabdarúgáshoz a vendégek 16-osa előtt és a kipattant labdából újabb akciót indított a hazai együttes. Ekkor a 16-oson belül Pető elé került a labda, aki két lépést vezette azt, majd 14 m-ről a jobb alsó sarokba lőtt (2-0).

Második félidei játékával az Újpest rászolgált a győzelemre, mert a Vasas zavartan és pontatlanul játszott.