Zalahús-Zalaegerszegi TE FC - Újpest FC 0 : 1 18:00

2019.01.14, 13:16
    Az MTI nem jelzi Herczeg lapját.

2019.01.14, 13:15
    Zalaegerszeg, 1999. április 7., szerda (tud.) - A labdarúgó Professzionális Nemzeti Bajnokság 23. fordulójában:

ZTE FC - Újpest FC 0-1 (0-0)
    Zalaegerszeg, 12 000 néző, V: Bede

gólszerzők: Korsós (77.)
    sárga lap: Szabó II. (19.), Sebők (21.), Strasszer (50.), illetve Tamási (25.)
    csere: Németh helyett Szőke (60.), Ferenczi helyett Kámán (71.), illetve Herczeg helyett Korsós (73.)

ZTE:
    Vlaszák - Kocsárdi, Strasser, Filó - Babati, Molnár B., Szabó II., Németh - Sebők, Ferenczi, Casoltan

Újpest:
    Bíró - Urbán - Kiskapusi, Tamási, Szlezák - Kovács B., Pető, Fehér, Tóth N. - Kovács Z., Herczeg

2. perc: Tóth N. 17 m-ről egy szabadrúgást Fehér elé gurított, aki csúnyán fölé lőtt.
    6. perc: Sebők beadását Kovács B. Ferenczi elől tisztázta az újpesti kapu elől az alapvonalon túlra, úgy, hogy a labda a kapufát is érintette.
    17. perc: Filó beadása után Bíró lábbal hárított szögletre.
    26. perc: Babati 22 m-es lövését ütötte a léc fölé Bíró.
    31. perc: Sebők 19 m-es szabadrúgását a kapufára ütötte a vendégek kapusa, az ismétlést a ZTE válogatott csatára az égbe lőtte.
    34. perc: Pető keverte meg a ZTE védelmét, de 14 m-es lövését Vlaszák biztosan fogta. A másik oldalon Filó fejelt 5 m-ről százszázalékos helyzetben mellé.
    39. perc: Pető 22 m-es bombáját vetődve védte az egerszegi kapus.
    43. perc: Babati 5 m-ről éles szögből lőtt a hosszú sarok mellé.
    51. perc: Egy jobboldali szabadrúgás végén Pető 5 m-ről fejelt a kapu mellé.
    53. perc: Ferenczi 5 m-ről csúsztatott kapura, de Sebők elől Kiskapusi szögletre tisztázott.
    62. perc: Sebők beadását Babati 5 m-ről ordító helyzetben fejelte a léc fölé.
    77. perc: Egy előrevágott labdával Korsós megiramodott és a 16-os jobboldali oldalvonaláról éles szögből, az elmélázó Vlaszák mellett a jobb sarokba lőtt (0-1).
    88. perc: Szabó II. 30 m-es lövését nagy bravúrral szögletre ütötte Bíró.

A hazai csapat végigtámadta a mérkőzést, de a lelkesen és fegyelmezetten védekező újpestiek ellen a legnagyobb helyzeteket is elhibázták az egerszegi csatárok. Egy kontraakció végén Vlaszák nagy hibáját követően szerencsés gólt ért el és ezzel győzelmet aratott a fővárosi együttes.