Újpest FC - Videoton FC Fehérvár 1 : 0 16:30

2018.12.31, 15:17
    Budapest, 1999. április 24. szombat (MTI) - A labdarúgó Professzionális Nemzeti Bajnokság 26. fordulójában:

Újpest FC - Videoton FC Fehérvár 1-0 (1-0)

Megyeri út, 1500 néző, V: Cserna
    gólszerzők: Tóth N. (12.)
    sárga lap: Szlezák (43.), Szekeres (64.), Fehér (74.), Tóth N. (92.), illetve Kuttor (39.), Róth (65.), Zsivóczky (69.), Filipovics (85.)

Újpest:
    Bíró - Urbán - Kiskapusi, Szekeres, Szlezák - Kovács B., Fehér, Tóth N. - Herczeg (Kopunovics, 77.), Kovács Z. (Szanyó, 72.), Korsós (Kerényi, 91.)

Videoton:
    Milinte - Petrik, László, Kuttor, Mester - Györök (Szalai, 50.), Nagy L. (Kiss, 83.), Horváth Cs. (Filipovics, 75.), Zsivóczky - Waltner, Róth

12. perc: A bal oldalon pattogott a labda, Korsós a 16-oson belül álló Tóth N.-hez passzolt. A válogatott játékos lefordult védőjéről és Milinte fölött a hosszúsarokba lőtt (1-0).
    22. perc: A Videoton végezhetett el szabadrúgást az újpesti kaputól 22 m-re. Kuttor alig lőtt fölé.
    28. perc: Tóth N. cselezgetett a bal oldalon, majd az éles szögből leadott lövését Milinte védte.
    35. perc: Szép kényszerítő végén Urbán kapta a labdát Korsóstól. Gyenge lövését azonban a fehérvári kapus gond nélkül hárította.
    44. perc: Tóth N. fejelt Kovács Z. elé, aki az ötös jobb sarkáról, szorongatott helyzetben lőtt, Milinte lábbal hárított.
    52. perc: A bal oldalon Herczeg cselezte be magát a Videoton 16-osán belülre, középre gurított, az érkező Urbán 14 m-ről lőtt, a léc alá tartó labdát azonban Milinte a kapu fölé tenyerelte.
    56. perc: Kuttor szabadrúgása után a pár perccel korábban beállt Szalai elé került a labda, aki 13 m-ről, kissé jobbról a felső lécre bombázott.
    78. perc: Alighogy beállt, helyzetbe került az újpesti Kopunovics. Egy kényszerítő végén Korsóstól kapta vissza a labdát, majd 7 m-ről kissé jobbról lőtt. A fehérvári kapus bravúrral hárított.

Az első félidőben megérdemelten szerzett vezetést a játékot uraló, több helyzetet kialakító Újpest. A második félidőben kiegyenlítettebb játék folyt a pályán, mindkét oldalon akadtak helyzetek, ám mivel ezek kimaradtak, jogos volt a hazai győzelem.