Ferencvárosi TC - Dunaferr SE 1 : 3 17:00

2018.10.09, 14:58
    Budapest, 1999. május 29., szombat (MTI) - A labdarúgó Professzionális Nemzeti Bajnokság (PNB) 32. fordulójában:

Ferencvárosi TC - Dunaferr SE 1-3 (1-1)

Üllői út, 6434 néző, V: Ábrahám
    gólszerzők: Salamon (15. - öngól), illetve Lengyel (7., 47.), Tököli (80.)
    sárga lap: Lendvai (90.), illetve Dudás (72.)

Ferencváros:
    Vámos - Telek - Vámosi (Bükszegi, 70.), Mátyus - Nyilas, Jagodics (Kovács B., 61.), Lendvai, Vincze O., Füzi Á. - Szabics (Kulcsár, 60.), Selimi

Dunaferr:
    Bita - Dudás - Salamon, Éger - Zavadszky, Ja:kl, Lengyel (Kóczián, 64.), Jeremejev (Popovics, 86.), Rósa - Tököli, Nagy T. (Mikler, 78.)

7. perc: Baloldali szöglet után röviden szabadítottak föl a hazai védők, Nagy T. lőhetett 20 m-ről, középről, a labda a 16-oson belül álló Lengyel hátáról vágódott a ferencvárosi kapuba. (0-1)
    14. perc: Korszerű hazai támadást Lendvai fejezett be 18 m-es lövéssel, Bita azonban bravúrosan védett.
    15. perc: Nyilas ívelt a baloldalra, Selimi középre stukkolta a labdát, amely annyira meglepte Salamont, hogy a saját kapujába fejelt. (1-1)
    44. perc: Jeremejev jobbról, 20 m-ről elvégzett szabadrúgását követően Vámos a léc alól bokszolta ki a labdát.
    45. perc: Vincze ívelt előre szabadrúgásból, Selimi 9 m-ről a jobbkapufára csúsztatta a labdát.
    47. perc: Tököli gurította vissza a labdát Lengyel elé, aki a jobbösszekötő helyéről, 20 m-ről a bal alsó sarokba bombázott (1-2).
    64. perc: A kétgólos Lengyel csúnya rúgást kapott, le kellett cserélni.
    72. perc: Kulcsár 24 m-es szabadrúgását látványosan hárította Bita.
    75. perc: Rósa egyedül ugorhatott ki a Ferencváros térfelén, hosszú vágta után 15 m-ről lőtt, Vámos a felső léc segítségével hárított.
    80. perc: Tököli tologatta a labdát, majd ritmust váltott, lefutotta védőjét, s jobbról, éles szögből 8 m-ről a hosszú alsó sarokba lőtt (1-3).

A Dunaújváros okos, nyugodt játékkal teljesen megérdemelt győzelmet aratott.