Vasas Danubius Hotels - Ferencvárosi TC 2 : 1 17:00

2018.09.22, 10:33
    Budapest, 1999. június 12., szombat (MTI) - A labdarúgó Professzionális Nemzeti Bajnokság (PNB) 33. fordulójában:

Vasas Danubius Hotels-Ferencvárosi TC 2-1 (0-1)

Fáy utca, 6000 néző, V: Arany
    gólszerzők: Mónos (47.), Sowunmi (67.), illetve Kovács (35.)
    sárga lap: Váczi (49.), Aranyos (77.), illetve Vincze (55.), Jagodics (84.)

Vasas:
    Végh - Mónos, Tóth, Juhár, Maczó - Farkasházy, Galaschek, Zombori (Aranyos, a szünetben), Szilveszter (Hámori, a szünetben) - Váczi, Sowunmi (Nyerges, 74.)

FTC:
    Vámos - Telek - Szűcs, Vámosi - Nyilas (Fodor, 55.), Lendvai, Vincze, Kovács (Jagodics, 80.), Füzi - Kulcsár, Bükszegi (Szabics, 65.)

23. perc: Sowunmi vette el a labdát az alapvonalnál Vámositól, visszaívelt középre, és Galaschek félfordulattal, kapásból, 18 méterről csak kevéssel lőtt mellé.
    25. perc: Vincze 24 méteres szabadrúgása után Végh a léc alól ütötte ki a labdát.
    29. perc: Nyilas szögletét követően Vámosi fejelt, a labda a védőkről Bükszegi elé pattant, a csatár estében 5 méterről lőtt, de Végh lábbal védett.
    35. perc: Bükszegi beadása megpattant Maczó lábán, és Kovács egyből, 6 méterről félmagasan a kapu közepébe lőtt (0-1).
    47. perc: Aranyos gurított középre, a védők röviden szabadítottak fel, és Mónos 20 méterről, kapásból a jobb felső sarokba bombázott (1-1).
    60. perc: Aranyos bal oldali beadása után Hámori 6 méterről a felső kapufára fejelte a labdát.
    62. perc: Váczi próbált elemelni Lendvai mellett, a ferencvárosi középpályás a 16-oson belül kézzel ütött a labdába, de Arany játékvezető továbbot intett.
    67. perc: Hámori remek labdával szöktette Galascheket, a középpályás önzetlenül középre passzolt, ahonnan a támadást kísérő Sowunmi egyből a jobb alsó sarokba helyezett (2-1).
    74. perc: Kulcsár ívelt keresztbe a bal oldalról, és a nagy lendülettel érkező Vincze 10 méterről, kapásból alig lőtt fölé.

Az első játékrészben a ferencvárosiak irányították a játékot, a megszerzett előny után azonban túlságosan is megnyugodtak, ezért a második játékrészben a jobban és lelkesebben játszó Vasas megérdemelten fordított és szerezte meg a három pontot.