Vác FC-Zollner - Ferencvárosi TC 0 : 2 19:00

2018.09.08, 17:23
    Vác, 1999. augusztus 29. vasárnap (tud) - A labdarúgó Professzionális Nemzeti Bajnokság (PNB) 4. fordulójában:

Vác FC-Zollner - Ferencvárosi TC 0-2 (0-0)

Vác, 6000 néző, V: Szarka
    gólszerzők: Kovács B. (49.), Bárányos (61.)
    sárga lap: Boda (34.), Rob (79.), illetve Kriston (15.), Lakos (90.)
    csere: Vojtekovszki helyett Sipeki (77.), Ivitz helyett Andrássy (58.), Füle helyett Rob (58.), illetve Kulcsár helyett Tóth M. (71.)

Vác:
    Szabó Cs. - Nagy T. - Kovács P., Kasza, Boda - Vojtekovszki, Bábik, Vén, Kádár, Ivitz - Füle

FTC:
    Szűcs L. - Lakos - Szűcs M., Mátyus - Füzi, Lászka, Kovács B., Bárányos, Kriston - Kulcsár, Horváth P.

2. perc: Vén Lászkától elvette a labdát, középre adott, Bábik csak centiméterekkel bombázott a jobb felső sarok fölé.
    6. perc: Vojtekovszki ment el a jobb oldalon, beadása Szűcs Mihálytól Ivitzhez pattant, aki kapura emelt, Szűcs Lajos kapus azonban szögletre mentett.
    36. perc: Kovács B. a 16-oson belül keresztbe gurított Horváthoz, aki az ötös baloldali sarkáról kapura bombázott, ám Szabó bravúrral védett.
    47. perc: Egy szöglet után Lászka 20 m-ről lőtt, Szabó Cs. elsőre kiejtette a labdát, utána azonban tisztázott.
    49. perc: Bárányos a kaputól 6 m-re álló Kovács Bélához továbbított, ő mellel levette a labdát, és jobb lábbal félmagasan a kapu bal oldalába talált (0-1).
    61. perc: Bárányos a bal oldalon Horváthot indította. A csatár az alapvonalig tört előre, beadása ismét Bárányoshoz került, akinek 10 m-es lövése a tehetetlen Szabó kapus mellett jutott a hálóba (0-2).

Az első félidőben egyenrangú küzdelmet láthatott a közönség. A második játékrészben nagyobb erőbedobással vetette magát a küzdelembe az FTC, és szűk negyedóra alatt szerzett két góljával eldöntötte a mérkőzést.

Edzői nyilatkozatok:

Kis Károly (Vác FC-Zollner):
    - A mérkőzés elején nem tudtuk kihasználni a létfontosságú gólhelyzeteinket. Ezt az FTC ellen nem lehet megtenni. Sorozatban bukjuk el úgy a találkozókat, hogy az első százszázalékos helyzeteket mi alakítjuk ki.

Mucha József (Ferencváros):
    - A chisinaui utazást követően szerencsére kipihent, friss csapat lépett pályára. A játék képe alapján megérdemelten nyertünk, gólhelyzeteink szép számmal akadtak, s ha ezeket mind kihasználjuk, akkor nagyobb arányú is lehetett volna a győzelmünk. A folytatásban hasonló hozzáállást várok a csapattól.