Dunaferr SE - Nagykanizsai Olajbányász FC 2 : 1 17:00

2018.09.08, 15:47
    Dunaújváros, 1999. augusztus 28. szombat (tud) - A labdarúgó Professzionális Nemzeti Bajnokság (PNB) 4. fordulójában:

Dunaferr SE-Nagykanizsai Olajbányász FC 2-1 (0-0)

Dunaújváros, 3000 néző, V: Juhos
    gólszerzők: Tököli (66.), Nicsenko (70.), illetve Horváth Gy. (63.)
    sárga lap: Kerekes (60.)

Dunaferr:
    Bita - Molnár Z. (Cseke, 65.), Salamon, Éger, Kiss Gy. - Zavadszky, Ja:kl, Lengyel (Tököli 58.), Komódi (Nagy T., a szünetben) - Orosz, Nicsenko

Nagykanizsa:
    Kovácsevics - Pálfi, Panghy, Crnomarkovics - Agics, Zahorecz - Farkas, Gordian (Kiss I. 55.), Horváth Z. (Pulai, 77.) - Horváth Gy., Kerekes (Szőcze, 70.)

12. perc: Zavadszky adott Lengyel elé, aki 17 m-ről alig lőtt fölé.
    31. perc: Kiss György beadását Orosz fejelte 7 m-ről fölé.
    47. perc: Nagy Tamás szögletét Zavadszky fejelte a felső kapufára.
    55. perc: Beszorult a vendégcsapat, és a nagy tumultusban Agics kezére pattant a labda, ám Nicsenko kapásból lőtt, Kovácsevics bravúrral szögletre védett.
    58. perc: Kiss Gy. bal oldali beívelését Orosz az ötös sarkára fejelte mellé.
    63. perc: egy jobbról beívelt labdát Kerekes pontosan fejelte Horváth Gyula elé, aki középről, 10 m-ről egyből a bal felső sarokba továbbította a labdát (0-1).
    66. perc: Nicsenko jobb oldalról, a tizenhatos sarkáról pontosan ívelt a kapu előtt egyedül hagyott Tökölihez. A csatár az ötösön levette a labdát, majd egy pattanás után a léc alá vágta azt (1-1).
    68. perc: Orosz fordulásból, 12 m-ről lőtt a bal alsó sarok mellé.
    70. perc: Nagy Tamás remek cselekkel két védőt is becsapott a bal oldalon, laposan pontosan a kapu elé érkező Nicsenkóhoz, és a csatár 5 m-ről védhetetlenül lőtt a jobb felső sarokba (2-1).
    75. perc: Kiss György jobb oldali szabadrúgását Nicsenko 6 m-ről csúsztatta a kapu fölé.

Harmatgyenge első félidőt produkált mindkét együttes, a vendégek betömörültek kapujuk elé, s a Dunaferr nem találta ennek ellenszerét. A második játékrészben a Nagykanizsa vezető gólja felrázta, a három csere pedig feljavította a dunaújvárosiakat, és akár többgólos győzelmet is arathattak volna.