Debreceni VSC - Kispest-Honvéd FC 1 : 1 17:30

2018.04.04, 19:00 (szerk.: 2018.09.13, 16:11)
    Az MTI szerint Szekér a gólja után lapot kapott, az összefoglalóból nem derül ki (nincs mezlevétel, túlzott gólöröm...). A Nemzeti Sport sem jelzi a lapot.

2018.04.04, 18:58
    Debrecen, 1999. október 22. péntek (tud) - A labdarúgó PNB 10. fordulójában:

Debreceni VSC - Kispest-Honvéd FC 1-1 (0-1)
    Debrecen, 2500 néző, V: Bukovics
    gólszerző: Vadicska (63.), illetve Szekér (32.)
    sárga lap: Bagoly (18.), Fekete (87.), illetve Szekér (32.), Füzi (52.), Piroska (56.), Plókai (66.)

Debrecen:
    Fekete - Bodnár, Gojan, Sándor, Pető - Vadicska, Bagoly, Szatmári (Dobos 86.) - Siklósi (Bernáth 46.), Sabo, Ulveczki (Bajzát 46.)

Kispest:
    Vezér - Szekeres, Hungler, Szekér, Medgyesi - Fehér (Plókai 60.), Téger, Füzi, Piroska (Pintér 83.) - Borgulya (Bánföldi 73.), Hercegfalvi

12. perc: Jobboldali hazai szöglet után Gojan középre fejelte a labdát, amelyet Sabo levett, majd kapura lőtt, a léc alá tartó labdát Vezér bravúrral hárította. Az ellentámadás végén Borgulya lépett ki a leshatáron a jobb oldalon, majd a 16-oson belülre érve a rövid sarkot vette célba, Fekete ugyancsak bravúrral védett.
    15. perc: Szatmári jobbról beívelt szabadrúgást, amelyet Vadicska csúsztatott a jobb sarok mellé.
    32. perc: Egy jobb oldalról érkező beadást Szekér 12 m-ről csúsztatta a hosszú sarokba (0-1).
    57. perc: Jobboldali hazai szöglet után Vezér aláfutott a labdának, de Gojan emelése fölé ment.
    63. perc: Baloldali akció végén Szatmári baloldali beadását követően Vadicska fejelt a jobb kapufára, majd a kipattanót az ötösről a kapu közepébe bombázta (1-1).
    69. perc: Plókai 25 m-es szabadrúgása nem sokkal ment a bal sarok mellé.
    73. perc: Vadicska lőtt 25 m-ről, Vezér vetődve hárított. A következő támadás végén Sabo próbálkozott, 18 m-es lövése ezúttal a jobb kapufa mellett hagyta el a játékteret.

A pontatlanul játszó debreceniek a második félidőben a cseréknek köszönhetően lendületesebben játszottak. A sokat szabálytalankodó, de taktikusan futballozó Kispest megérdemelten harcolta ki a döntetlent.