Zalahús-Zalaegerszegi TE FC - Debreceni VSC 2 : 0 16:00

Zalaegerszeg, 1999. november 27. szombat (tud) - A labdarúgó PNB 15. fordulójában:

gólszerzők: Ferenczi (3.), Kocsárdi (65.)
    sárga lap: Csóka (28.), illetve Bagoly (19.), Szatmári (56.), Goian (73.)

ZTE:
    Vlaszák - Kocsárdi, Szabó I. (Strasser, 33.), Csóka, Balog - Babati (Szabó Cs., 86.), Nagy L., Szabó II., Gaál (Bunc, 80.) - Sebők, Ferenczi

Debrecen:
    Fekete - Bodnár, Goian, Sándor, Pető - Vadicska, Böőr, Bagoly, Szatmári (Bajzát, 61.) - Dobos (Bernáth, 46.), Siklósi

3. perc: Balog szabadrúgását követően Ferenczi 4 m-ről az elalvó Fekete mellett a jobb felső sarokba fejelt (1-0).
    10. perc: Ferenczi beadása után Bagoly az utolsó pillanatban mentett Nagy L. elől az ötösön.
    13. perc: Szabó II. két csel után 22 m-ről alig lőtt a jobb sarok mellé.
    15. perc: Dobos 12 m-ről kecsegtető helyzetben csúnyán mellé talált.
    17. perc: a kitörő Dobos elől az utolsó pillanatban tisztázott a tizenhatoson belül Kocsárdi.
    23. perc: Georgiu partjelző magához kérette Ábrahám játékvezetőt, aki a párbeszéd után elküldte a kispadról Garamvölgyi Lajost, a debreceniek vezetőedzőjét. A hajdúságiak mestere megsértette az asszisztenst.
    34. perc: Gaál 28 m-ről lövésre szánta el magát, labdája alig kerülte el a jobb felső sarkot.
    46. perc: Ferenczi remek labdát adott Nagy L.-nek, aki 8 m-ről a kivetődő Feketébe lőtt. A másik oldalon Bernáth hibázott óriási helyzetben.
    49. perc: Siklósi nagy helyzetben 5 m-ről fejelt a léc fölé.
    65. perc: Szabó II. ugratta ki a tiszta helyzetben lévő Kocsárdit, aki 8 m-ről a kifutó Fekete mellett a kapu közepébe gurított (2-0).
    75. perc: Siklósi gólba tartó lövése vágódott le Kocsárdiról.
    77. perc: Bagoly 4 m-es fejesét tornászta a léc fölé Vlaszák.

A mély talajú pályán a küzdelem dominált, rengeteg hibával. A ZTE a kapu előtt határozottabb játékot produkált, így megérdemelten tartotta otthon a három pontot.